Microsoft Edge Tarayıcı Xbox One'a Geliyor

Microsoft Edge Tarayıcı Xbox One'a Geliyor

Microsoft’un Windows 10 için yeniden tasarlayıp geliştirdiği Edge tarayıcı çok yakında Xbox One konsollarında da boy gösterecek.

Bildiğiniz gibi Microsoft Edge tarayıcı alıştığımız internet tarayıcılardan daha farklı. Windows 10 platformları için özel olarak geliştirildi. Aynı zamanda da 2015’in en çok konuşulan uygulaması oldu.

Microsoft’un resmi Twitter hesabından attığı bir iletiye göre Microsoft Edge tarayıcı Xbox One için onaylandı ve çok yakında servis vermeye başlayacak. Ancak Microsoft Edge tarayıcının Xbox One üzerinde masaüstü sürümü kadar kıvrak özelliklere sahip olup olmayacağı hakkında henüz kesin bir bilgi yok. Microsoft tarayıcının Xbox One için de kullanılabileceğini belirtiyor ve çok detaya girmiyor.

Ancak Edge tarayıcının kullanımının masaüstü ve konsolda farklı olabileceği, tarayıcıya PC ve konsol üzerinden çok benzer şekilde ulaşılamayacağı düşünülüyor. Bu yüzden Microsoft Edge tarayıcı Xbox One üerinde ful servis veremeyebilir. Ancak kod altyapısı yine hızlı ve güvenlikli olacak.

Kısaca henüz dereyi görmeden paçaları sıvamamak lazım. Masaüstü Edge tarayıcı ve Xbox One Edge tarayıcı birbirlerine çok da benzemeyebilirler.

Windows 10'a Gelen Yeni Tarayıcı Microsoft Edge'i Deneyin!

Microsoft Edge, Chrome ve Firefox'tan Daha Hızlı Çıktı!

YORUMLAR