Microsoft, Edge Tarayıcının Güvenliğini Artıracak

Microsoft, Edge Tarayıcının Güvenliğini Artıracak

Microsoft, Edge tarayıcının güvenliğini artıracak bir takım geliştirmelere imza atıyor. Diğer tarayıcılara nazaran güvenliği bir üst seviyeye taşıyacak olan geliştirmeler, tarayıcının Windows Defender ile organize bir şekilde çalışmasına olanak tanıyacak. 

Aslında Internet Explorer’ın hizmet yılları boyunca yaşadığı tüm güvenlik sıkıntıları ve diğer tarayıcıların tecrübeleri Microsoft Edge tarayıcının dersine iyi çalışmasına sebep oldu. Microsoft Edge bir anlamda bir Sandbox mantığıyla çalışıyor. Yani ona yönelik saldırılar PC’ye bulaşamıyor. Edge’in sınırları içinde kalıyorlar. Herhangi bir saldırgan Microsoft Edge tarayıcı yoluyla sisteme saldırmaya çalıştığında, başarabilirse sadece tarayıcıya ulaşıyor. Onun sınırları dışına çıkmıyor. Bu da tarayıcıyı son derece güvenli, sistemi de tehditlerden uzak kılıyor. 

Windows 10 Enterprise sürümüne sahip olan kullanıcılar, Edge tarayıcı ile yaptıkları işlemlerde artık Windows Defender Uygulama Koruması ile güvenlik seviyelerini yükseltebilecekler. Malware, virüs ve güvenlik açıklarından kaynaklı saldırılara karşı sanallaştırma tabanlı güvenlik teknolojisini kullanan Microsoft Edge, kurumsal ağları korumaya yardımcı olacak. Şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi blogunda paylaştığı bir yazısında bu konu hakkında bilgi verdi. Gelecek yıl bütün Windows 10 sürümlerine geleceğinin sinyallerini veren Mehdi, Edge'in iişletmeler için varsayılan tarayıcı olacağını iddia ediyor.

Microsoft Edge Tarayıcıyı Kullanmak İçin 7 Önemli Sebep

Microsoft Edge Tarayıcı Yeni Bir İstatistikle Yine Chrome’a Hava Attı

YORUMLAR