Microsoft Edge Tarayıcısının En Önemli Özelliğini Açıkladı

Microsoft Edge Tarayıcısının En Önemli Özelliğini Açıkladı

Windows 10 için özel tasarlanan ve eski adı Project Spartan olan Edge tarayıcısının güvenlik önlemleri oldukça sıkı. Microsoft, yeni Edge tarayıcısından çok emin konuşuyor.

Microsoft Internet Explorer’da yaşadığı hiçbir sorunla tekrar uğraşmak istemiyor. Project Spartan adı altında başlattığı ve daha sonra Windows 10 Teknik Ön İzleme sürümlerimde kullanıcıya sunduğu yeni tarayıcısının mükemmel bir güvenlik alt yapısı olmasını hedefliyor. Hatta bununla ilgil olarak bir de yarışma düzenlemiş Spartan açığını bulana ödül vaat etmişti. Bu haberi sizinle Microsoft, Spartan'ı Kırabilene 15 Bin Dolar Verecek başlığımızla duyurmuştuk.

Microsoft Edge bu konuda en öneli özelliği olan ana sayfa kişileştirilmesi hizmeti üzerinde çok duruyor. Google ve Firefox’ta da bulunan bu özelliğin Microsoft Edge tarayıcısında daha ileri bir seviyeye çekildiği konuşuluyor.

Edge geliştiricileri bloglarında siber saldırıların yüzde 90’ının sahte web siteleri üzerinden yapıldığına dikkat çekiyorlar. Microsft Edge bu tür web sitelerini hemen algılayabilecek bir yazılıma sahip olacak. Microsoft Edge tarayıcı kendi içinde kullanıcı işlemlerinin tümünün şifrelenebileceği bir sistem de getirecek. Microsoft bunun tarayıcıya eklenen en önemli özellik olduğunu söyledi.

Windows 10 Temmuz ayında çıkacak. Bunu Windows 10'un Çıkış Tarihini AMD Ağzından Kaçırdı haberimizle sizlerle paylaşmıştık. Bakalım Edge tarayıcısı söylendiği kadar güçlü olabilecek mi?

Microsoft Windows 10 Project Spartan Deneyimim Nasıl Sonuçlandı?

Güle Güle Internet Explorer ve Hoş Geldin Spartan

YORUMLAR