Microsoft Edge Tarayıcısının Google Chrome Karşısında Şansı Ne?

Microsoft Edge Tarayıcısının Google Chrome Karşısında Şansı Ne?

Windows 10 işletim sistemi 115 milyon kullanıcıya ulaştı. Peki, bu 115 milyon kullanıcının artık Microsoft Edge tarayıcısına geçtiğinin bir işareti olabilir mi dersiniz?

Eğer düz mantık kullanacak olursak bu sorunun cevabını “olabilir” diye vermemiz mümkündü. Ancak henüz Microsoft Edge tarayıcı için durum henüz o kadar parlak ve zafer o kadar da yakın değil.

Microsoft Edge tarayıcı Windows 10’a transfer olan cihazlar arasında yüzde 16’lık bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı. Google Chrome ise hala yüzde 70’in üzerinde kullanıcı kitlesine sahip. Genel olarak baktığımızda ise Microsoft Edge tüm cihazlarda (mobil ve PC) henüz yüzde 12’lik bir kullanıcı oranına sahip. Her iki platformda da Google Chrome yine yüzde 71 kullanım oranını koruyor. Mozilla Firefox ise Microsoft Edge tarayıcının çok az ilerisinde duruyor.

Microsoft’un 6 Ekim etkinliğinde tanıttığı Microsoft Windows 10 Mobile Lumia 950 / XL serisi, Surface Book ve Surface Pro 4 cihazları da Microsoft Edge kullanıyorlar. Ancak bu Google Chrome alışkanlığını derinde sarsacak bir sebep oluşturmuyor. Tarayıcı alışkanlığını yüzde 70’in üzerinde “domine” etmiş olan Chrome’un tahtını Microsoft Edge’e bırakması şimdilik hiç mümkün görünmüyor. Siz ne dersiniz?

Microsoft Edge Tarayıcıda Reklamlar Nasıl Engellenir?

Microsoft Edge Tarayıcısının En Önemli Özelliğini Açıkladı

Microsoft Edge Tarayıcıyı Kullanmak İçin 7 Önemli Sebep

YORUMLAR