Microsoft Edge Tarayıcıya 2016'dan Önce Eklenti Gelmeyecek

Microsoft Edge Tarayıcıya 2016'dan Önce Eklenti Gelmeyecek

Microsoft Edge tarayıcı her ne kadar varsayılan tarayıcı olmak için çabalasa da en büyük eksiği tarayıcı eklentilerine sahip olmaması. Bu durum bir süre daha devam edecek.

Windows 10 ile beraber gelen Microsoft Edge tarayıcı varsayılan tarayıcı olabilmek için ikna turlarına devam ediyor. Ancak diğer tarayıcılarda büyük kolaylıklar sağlayan eklentilerin Microsoft Edge tarayıcıya 2016 yılından önce gelmeyeceği haberi bu şansını gittikçe azaltıyor.

Tarayıcıları kullanılır kılan özelliklerden bir tanesi de eklentilere sahip olabilmeleri. Bu eklentiler sayesinde tarayıcılardan çıkmadan pek çok işlevi yerine getirebiliyor, işlerimizi düzene koyabiliyoruz. Windows 10 Varsayılan Sistem Uygulamalarını ve Edge Tarayıcıyı Değiştirmenizi İstemiyor haberimizde, Windows 10 işletim sistemi kullananların tarayıcılarını Edge olarak ayarlamaları için Microsoft’un ikna çabalarını okumuştuk. Ancak Microsoft Edge tarayıcı rakipleri gibi henüz eklenti taşımadığından bu şansı pek yok gibi görünüyor. Üstelik Microsoft’un son yaptığı açıklamaya göre, Edge tarayıcıya 2016 yılından önce eklenti kurmak mümkün olmayacak.

Microsoft Edge eklentileri için hala beta testler devam ediyor. Bu testlerin Kasım-Aralık ayları içinde de süreceği, kararlılıkları tam anlamıyla tecrübe edildikten sonra tarayıcıya eklenebileceği de gelen haberler arasında. Bu özellik 2016 yılında yapılacak bir Windows 10 güncellemesiyle tarayıcıya yerleştirilecek.

Microsoft Edge Tarayıcı Ayarlarını Sıfırlama

Windows 10'da Varsayılan İnternet Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Chrome Yer İmlerini Edge'e Aktarma

YORUMLAR