Microsoft, Edge Tarayıcıyı Mobil Cihazlara Getirebilir

Microsoft, Edge Tarayıcıyı Mobil Cihazlara Getirebilir

Microsoft, Edge tarayıcısını Google Chrome ve Mozilla Firefox'dan daha iyi bir hale getirmek için büyük özveriyle çalışıyor. Ancak tarayıcının Windows 10 kullanıcılarına özel olması, pazar payındaki durumunu etkilediği gibi, alışkanlıkların değiştirilmesini de zorlaştırıyor. Konuyla ilgili çözüm yolları arayan şirket, şu anda Android ve iOS platformunda rakiplerinin karşısına çıkacak güçlü bir Edge tarayıcıya olan talebi araştırıyor olabilir.

Microsoft şirketinde bir Stratejist olan Fahad Al-Riyami, Twitter'dan kullanıcılara konuyla ilgili bir mesaj yolladı. Android ve iOS platformlarında Microsoft Edge tarayıcıyı görmek isteyip istemediklerini soran Al-Riyami, Microsoft Topluluk forumlarına görüş bildirilmesini istedi. Foruma bakıldığında ise konunun 2 Ağustos 2015'de açıldığı görülüyor. 

Her ne kadar Microsoft, Edge tarayıcıyı başka platformlara getirme planlarının olmadığını belirtse de, ilerleyen dönemlerde yaşanabilecek olasılıkları değerlendirmek istiyor. Zira Edge gerçekten hızlı bir şekilde gelişiyor ve yaklaşmakta olan güncellemelerle daha fazla tarayıcı özelliği kazanması bekleniyor. Gelecekte ne olur kestirmesi zor, ama pazar payında ciddi bir artış sağlanırsa Android ve iOS platformunda tarayıcıyı görebiliriz. 

Microsoft Edge Tarayıcı Yeni Yapılan Karşılaştırmalarda Daha Güvenli Çıktı

Microsoft Edge, Chrome ve Firefox'tan Daha Hızlı Çıktı!

Microsoft Edge'nin En İyi Tarayıcı Olduğu Bir Kez Daha Kanıtlandı

YORUMLAR