Microsoft Edge'den Bir Garip Yazıcısı Hatası

Microsoft Edge'den Bir Garip Yazıcısı Hatası

Windows 10 ile hayatımıza giren Microsoft Edge'de hiç beklenmeyen br hata yaşandı. Microsoft Geliştirici Merkezine gönderilen bir şikayetle ortaya çıkan bu hatada, Edge'in PDF'lerde yer alan sayıları yanlış yazdırdığı ifade edildi.

Mathias isimli bir kullanıcının bildirdiği hatada, Microsoft Edge'in PDF dosyalarını hatasız gösterdiği; ancak bu PDF dosyaları yazıcı yoluyla yazdırma sırasında hata yaptığı söylendi. Hem de yapılan hata bir hayli ilginçti: Sayılarla sorunlar yaşayan Edge, PDF dosyalarında yer alan sayıları doğru yazdıramıyordu. Örneğin; dosyada sayılar “123456” şeklinde yazılıysa, Edge bunu tarayıcıda doğru gösteriyor fakat yazıcıdan çıktınızı altığınızda o sayıların "114447” gibi bir dizine dönüştüğünü görüyorsunuz. Mathias'ın bu girdiyi oluşturmasının ardından bir başka kullanıcı da altına yorum atarak, aynı sorunu yaşadığını da belirtti. 

Yapılan şikayetlerin ardından inceleme yapan Microsoft, böyle bir hatanın yaşandığını doğruladı. Bu hatanın Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi ile birlikte yaşanmaya başlandığını söyleyen Microsoft, motor sürümü 14.14393 olan Microsoft Edge 38.14393.1066.0 güncellemesindeki tarayıcılarda böyle bir sorunun yaşanabileceğini, durumun hemen hepsi için geçerli bir sorun olmadığını da söyledi. 

Haberin yayınlanmasının ardından birçok kullanıcı da bunun Edge'den kaynaklanıyor olabileceği gibi, yazıcıyla da alakalı olabileceklerini belirttiler. Bunun için böylesine bir sorun yaşadığınızda, önce tarayıcınızı sonra da yazıcınızın ayarlarını kontrol etmenizde fayda var. 

Microsoft Edge Tarayıcı Açığı, Başkaları Adına Tweet Atmayı Mümkün Kılıyor

Testlerde Microsoft Edge, En Tasarruflu Tarayıcı Oldu

Microsoft Edge Çok Kolay Hacklenebiliyor

YORUMLAR