Microsoft Edge'nin En İyi Tarayıcı Olduğu Bir Kez Daha Kanıtlandı

Microsoft Edge'nin En İyi Tarayıcı Olduğu Bir Kez Daha Kanıtlandı

Geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından Edge'nin en iyi internet tarayıcısı olduğunu kanıtlayan bir test yapılmıştı ve Microsoft Edge, pil kullanımı açısından diğer tarayıcıları dize getirmişti. Bir test daha yapan Microsoft, yine Edge'nin üstünlüğünü ortaya koydu.

Yazılım devi Microsoft, büyük umutlarla piyasaya sürdüğü tarayıcısı Microsoft Edge'nin peşini bırakmıyor ve kullanıcıları kendine çekmenin yollarını arıyor. Bu bağlamda geçtiğimiz aylarda Edge'nin pil kullanımı açısından lider olduğunu kanıtlayan bir test yapan Microsoft, diğer tarayıcılara büyük bir fark atarak kalitesini ortaya koymuştu. Microsoft tarafından yapılan testin üzerinden çok geçmemişken bir test daha yapıldı. Bu seferki test internet tarayıcıların video oynatma kalitelerini ortaya çıkarıyor. 

Microsoft tarafından yayınlanan bir blog yazısında Edge'nin video oynatma kalitesine değinildi ve farklı tarayıcılardan elde edilen görüntülerin karşılaştırılmalı tablosu yayınlandı. Tarayıcıların maksimum çözünürlükleri ve bit hızlarını ortaya koyan Microsoft, Edge'nin liderliğini bir kez daha kanıtladı. Chrome'un 51, Opera'nın 38. ve Firefox'un 46. sürümünde yapılan testte Edge tarayıcısı 1080p çözünürlük desteği ve 7500 bit hızı ile liderliğe otururken diğer tarayıcılar 720p çözünürlükle yetinebildi. Bir kez daha kalitesini ortaya koyan Edge, her fırsatte kullanıcıların aklını çelmeye çalışıyor.

Sizce Edge tarayıcısı kullanıcıların tüm isteklerini karşılıyor mu?

Adblock ve Adblock Plus Microsoft Edge Tarayıcı İçin Hazır

Microsoft Edge'nin Mobil Sürümü Eklenti Desteğine Kavuşuyor


YORUMLAR