Microsoft Fotoğraflarınızdan Kaç Yaşında Göründüğünüzü Tahmin Ediyor

Microsoft Fotoğraflarınızdan Kaç Yaşında Göründüğünüzü Tahmin Ediyor

BUILD 2015 ile birlikte internet kullanan herkese hoş bir sürpriz yapmak isteyen Microsoft, yeni bir web sayfası aracılığıyla kaç yaşında olduğumuzu tahmin eden bir fotoğraf tarama hizmetini kullanıma açtı. Microsoft'un yüz tanımlama API tabanıyla çalışan site Bing arama motorunda bulunan görsellerle çalışmanıza olanak tanıdığı gibi kendi fotoğraflarınızı da test etmenizi sağlıyor.

Kullanıcıların bir çoğu, sunulan bu hizmetin yaş tahminini ne kadar saptırdığından şikayetçi oldu. Açıkçası, bizim için de tablo pek olumlu oldu diyemeyiz. Özellikle Can'ın henüz mürüvvetini görmeden 46 olması tahmin edersiniz ki gerçek bir senaryo olsaydı gözyaşlarıyla anlatacağımız bir dram olabilirdi. Neyse ki Can zımba gibi ve kendini formda tutmak için halı saha maçlarına katılmayı ihmal etmiyor.

Kedilerinin ve köpeklerinin fotoğraflarını test etmeye çalışanlar olduğu gibi çizgi roman karakterleriyle de şanslarını deneyenler oldu. Bu durumda yüz anımsama teknolojisi etkin bir sonuç vermiyor. Şimdilik Microsoft çalışanlarının yaşını doğru tahmin ediyormuş gibi görünen sistem henüz yapım aşamasında olduğu için zamanla daha iyi bir performansın gerçekleşeceğini umuyoruz. Burayı tıklayarak How-Old.net isimli hizmeti siz de kullanabilirsiniz.

Microsoft, Windows Media Center'ı da Tarihe Gömdü

Microsoft'un MineCraft'ı Hololens Projesi İçin Satın Aldığı Açıklandı


YORUMLAR