Microsoft, Galaxy S6 Edge’e Rakip Olacak Bir Lumia Telefon Yapıyor

Microsoft, Galaxy S6 Edge’e Rakip Olacak Bir Lumia Telefon Yapıyor

Microsoft son sızan bilgilere göre, akıllı telefon departmanında büyük bir plan peşinde. İnternete sızan bir resim, dev şirketin Samsung Galaxy S6 Edge benzeri bir Lumia modeli üzerinde çalıştığı iddiasını güçlendirdi.

Manşet fotoğrafı olarak kullandığımız resim, sızan bilginin ta kendisi. Bu resim son derece belli belirsiz de olsa, Microsoft’un kenarları eğimli ve büyük ekranlı bir telefon prototipine sahip olduğunu işaret ediyor. Bir Lumia modeli olan bu tasarım hakkında henüz bu resimden başka bir bilgi mevcut değil. Ancak bu sene sonuna doğru Microsoft’un bir “amiral gemisi” piyasaya süreceği dedikoduları internette dolaşıyordu.

Bu haberlere karşılık; Android karşısında Windows 10 ile atağa kalkacak olan Windows Mobile akılı telefonların, Samsung’u rakip olarak görmüş olması da mümkün bir olasılık olarak değerlendiriliyor. Özellikle kıvrımlı ekran furyasının 2015’e damgasını vurmak üzere olduğunu düşünürsek bu olasılık çok da az değil. Akıllı telefonun özelliklerinin üzerine biraz da stil katmayı denemek sadece Samsung’a özgü bir durum değil. Microsoft’un da bu yolu izlemesine şaşırmamak lazım. 

Otomobillere de Android Geldi, Trafiğin Akışı ve Hayatımız Değişti

5.7 İnçlik Dev Bir Windows Phone Geliyor

YORUMLAR