Microsoft, Geliştirdiği Yeni Uygulamayla Kullanıcılarına Haberleri Okuyacak

Microsoft, Geliştirdiği Yeni Uygulamayla Kullanıcılarına Haberleri Okuyacak

Microsoft güncel haber takibine yeni bir soluk getirecek NewsCast uygulaması üzerinde çalışıyor. Windows 10 ile entegre olacak olan NewsCast kendine gösterilen haberleri de sesli olarak okuyabilecek.

Okuma yazması olmayan ya da okuma güçlüğü çeken kullanıcıların faydalanması için geliştirilen bu uygulama kullanıcılara gündemi takip edebilme fırsatı verecek. Öte yandan günlük rutin işler arasında gündemi takip etmek isteyen ancak cihazlarını o anda kullanamayanlar için de bir fırsat doğmuş oluyor.

NewsCast adı verilen bu uygulama şu anda Microsoft içerisinde beta aşamasında kullanılıyor. Henüz kullanıcılara açılmış değil. Uygulama mobil cihazlarda ve PC’lerde çalışabiliyor. Seçilmiş kanallarda yayınlanan ya da uygulamayla taratılan doküman halindeki haberleri kullanıcılarına okuyabiliyor.

Microsoft Bing News ve Speech Team tarafından geliştirilen uygulamanın ilk kullanıcı sürümü iOS için yayınlanacak. Bunu takiben Windows 10 Mobile ve Windows 10 platformlarını da gelmesi bekleniyor. Android için ne zaman gelebileceği ise henüz belli değil.

Uygulamanın kullanıma açılma tarihinin de henüz kesinleşmediği bildirildi. 

Microsoft Mobil Cihazlarda OneNote'u Güncelledi

Windows 10'da Korsan Oyun ve Yazılım Çalıştırmak Mümkün Olmayacak

YORUMLAR