Microsoft Google ve Facebook Sohbet Hizmetlerini Kapatıyor

Microsoft Google ve Facebook Sohbet Hizmetlerini Kapatıyor

Microsoft, Outlook.com e-posta servisi üzerinden verdiği Google ve Facebook sohbet hizmetlerini birkaç haftaya kadar kapatacağını duyurdu. Microsoft durumu Outlook kullanıcılarına gönderdiği bir e-posta ile bildirmeye başladı. Microsoft, Google Talk entegrasyonun kaldırılmasını; Google'ın sohbet protokollerini artık devam ettirmemesi sebebiyle gerçekleştirileceğini açıklarken, Facebook kararını her hangi bir gerekçeye bağlamadı.

Microsoft alınan bu kararlar doğrultusunda, Google ve Facebook'un Outlook üzerinde webmail servisleri ve kontaklarına her hangi bir şekilde zarar gelmeyeceğini de açıkladı. Microsoft'un Outlook ile entegre ettiği Google Talk kullanıcılar tarafından en çok talep edilen servislerden biriydi ve 2013 yılında sisteme dahil edilmişti.

Microsoft şimdi kullanıcılarını Skype kullanmaya ikna etmeye çalışacak. Microsoft ve Skype’ın ortak ara yüzü bir zamanlar aşina olduğumuz Windows Live Messenger servisi gibi çalışacak.

Facebook ve Google sohbet desteğinin önümüzdeki haftalarda hizmetine son verileceğini söyleyen Microsoft, her iki uygulamanın aynı anda mı yoksa arka arkaya mı ya da hangi tarihte kesin olarak kalkacağına dair bir tarih vermedi.

Mail Adresinizi Microsoft Outlook'ta Kullanın

Outlook.com Tanıtım Videosu

Mail Adresinizi Microsoft Outlook'ta Kullanın

YORUMLAR