Microsoft Hala Nokia Üretmeye Devam Ediyor, İşte Nokia 216

Microsoft Hala Nokia Üretmeye Devam Ediyor, İşte Nokia 216

Nokia ve Microsoft arasındaki anlaşma uzun süre önce bitti ancak Microsoft Nokia telefonlar üretmekten vazgeçmedi. Microsoft, geçtiğimiz gün yeni telefonu Nokia 216'yı tanıttı. Sadece tanıtmakla kalmadı Hindistan'da satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

Nokia ile Microsoft arasındaki anlaşmanın sonlanmasıyla akıllı telefon sektörünün takipçileri de uzun süredir Nokia'nın Android telefonlarını bekliyor. Ama bir Android telefon yerine Microsoft herkesi şaşırtan bir hamleyle Nokia 216 modeline sahip yeni telefonunu tanıttı. Microsoft, böylece telefon sektöründen tamamıyla çekilmediğinin de sinyallerini verdi. 

2.4 inç'lik bir ekrana sahip olan Nokia 216, geleneksel kapasitif ekranlı akıllı telefonlardan farklı olarak tuşlu kombinasyonuyla karşımıza çıkıyor. Stantart bir cep telefonu olan Nokia 216, Series 30 işletim sistemine ve Opera Mini web tarayıcısına sahip. Lumia pazarının giderek küçülmesi ve Nokia firmasıyla olan anlaşmanın bitmesiyle birlikte Microsoft yeni telefonuyla, cep telefonu pazarını canlı tutmak istiyor da olabilir. Microsoft'un ürettiği Nokia 216'yı bu devirde kim alır diye merak ediyorsanız, biz de tam olarak bilmiyoruz. Öte yandan Nokia 216, önümüzdeki yıl itibariyle piyasaya çıkacak ve 37 dolar fiyat etiketiyle ucuz telefon sınıfında satılacak.

Telefonun diğer özellikleri şöyle;

  • Çift SIM kart
  • 0.3 MP kamera
  • QVGA ekran
  • 3.5 mm kulaklık jakı
  • Siyah, yeşil ve beyaz renk seçeneği

Orta Sınıf HTC Desire 10 Yeni Makyajı ile Üst Sınıf Telefon Gibi Dikkat Çekiyor

BlackBerry DTEK60 Özellikleri Sızdırıldı

YORUMLAR