Microsoft Herkes İçin İş, İletişim ve Oyun Paketini Duyurdu

Microsoft Herkes İçin İş, İletişim ve Oyun Paketini Duyurdu

Microsoft servislerini yoğunlukla kullanan herkes için, yazılım devi 'Çalış ve Oyna' isimli fırsat paketini tanıttı. 1 sene boyunca Office 365, Xbox Live, Xbox Music Pass ve Skype Unlimited World WiFi üyeliklerinin hepsi toplam 200 dolara kullanıcılara sunuluyor. Bu sayede en çok kullanılan Microsoft servislerini tek bir hesaptan yöneterek bir sene boyunca her birine toplu üyelik satın alabileceksiniz.

Limitli sayıda dağıtılacak Çalış ve Oyna paketi Office, Xbox Live ve Skype için bir senelik tam üyelik hakkını hesabınıza tanımlıyor. Farkında olmadan her bir servis için ayrı ayrı aylık para ödeyenler için yeni paket büyük bir indirim sunuyor. Her bir servisi tek tek masaya yatırıp inceleyecek olursak Microsoft'un bu servisler için aylık veya yıllık üyelik ücretlendirmeleri şu şekilde:

  • Office 365 Home: Aylık 10 dolar - Yıllık 100 Dolar
  • Xbox Live 1 senelik Gold üyelik: 60 dolar
  • Xbox Music Pass 1 senelik üyelik: 100 dolar
  • Skype Unlimited World: Aylık 13 dolar - Yıllık 157 dolar

Neredeyse tek bir servisin bile ortalama 100 dolar olduğunu düşünecek olursak 4 servisi de kullanan kişiler 200 dolar karşılığında yine hesaplı bir adım atmış oluyorlar. Yine de servis üyeliklerinin Çalış ve Oyna paketinde yıllık baz alındığını hatırlatmakta fayda var. Kısa süreli bir ihtiyaç için Microsoft zaten her bir servise aylık ücretlendirme koyuyor. Buna bağlı olarak kullandığınız servise aylık para ödeyerek işinizi görebilirsiniz.

Microsoft'un yeni fırsatına özellikle Xbox Live'ı da dahil etmesi ilginç bir durum. Xbox Live bildiğimiz gibi Micsoroft'un oyun konsolu Xbox 360 ve Xbox One'da çalışan dijital bir oyun platformu. Üyeliğiniz dahilinde mağazada yer alan indirimli veya ücretsiz oyunları konsolunuza indirip oynayabiliyorsunuz. Xbox Live'ın aylık üye sayısı kendi başına da çok fazla, bu noktada firma aylık üyelik yaratarak oyunculara da hitap etmeye çalışmış olabilir. Hem çalış hem oyna mantığı hiç de fena durmuyor.

Microsoft'un Çalış ve Oyna paketi 4 Ocak 2015'ten itibaren satışa sunulacak. Dijital olarak üyelik almak için Microsoft'un web sitesini kontrol edebilirsiniz. Bu ürünler arasında tek ücretsiz servis sağlayan Skype'ı ise aşağıdaki bağlantıdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz:

Kaçırmamanız Gereken Skype İpuçları ve Hileleri

Firefox 33.1 Yayınlandı

YORUMLAR