Microsoft Herkese Ücretsiz Oyun Dağıtacak!

Microsoft Herkese Ücretsiz Oyun Dağıtacak!

Eğer Windows 10 bilgisayarlarınızda veya Xbox One oyun konsollarınızda eğlenceli bir oyun oynamak istiyorsanız size güzel bir haberimiz var; Microsoft bu hafta tüm Windows 10 ve Xbox One kullanıcılarına Phantom Dust adlı oyunu tamamen ücretsiz olarak dağıtacak. Üstelik oyun sadece belli bir süreliğine değil, kalıcı olarak ücretsiz olacak.

Phantom Dust aslında ilk olarak 2004 yılında ilk Xbox oyun konsolu için yayınlanmış bir oyundu. Microsoft Game Studios tarafından hazırlanan oyunun 2014 yılında baştan yaratılacağı bilgisi paylaşılmıştı; fakat bu proje bir süre sonra iptal edilmişti. Anlaşılan o ki Microsoft oyunu baştan yaratmak yerine iyileştirme ve elden geçirme yoluna gitmiş. Bu iyileştirilmiş yeni Phantom Dust'ın güzel yönü ise sadece Xbox konsoluna özel bir oyun olmayacak olması. Microsoft'un Play Anywhere özelliğine sahip olan oyun Windows 10'da da oynanabilecek, bu özellik sayesinde oyun kayıt dosyaları Xbox One konsollunuz ve Windows 10 bilgisayarınız arasında eşitlenecek ve cihaz değiştirdiğinizde oyuna kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Yenilenmiş Phantom Dust, 16:9 ekranlarla uyumlu hale getiriliyor ve kare hızı konusunda iyileştirilmeler yapılıyor.

Phantom Dust'ın 16 Mayıs tarihinde Windows Uygulama Mağazası üzerinde yayınlanacağı açıklanıyor. Fakat henüz oyun mağaza üzerindeki yerini almış değil, muhtemelen ilerleyen saatlerde oyun mağazaya yerleştirilecek. Bu nedenle Windows Uygulama Mağazası'nı kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Eğer Phantom Dust'ın nasıl bir oyun olduğunu merak ediyorsanız bu videoya göz atabilirsiniz:

Humble Store Bahar Kampanyasındaki Ücretsiz Oyunu ve Büyük İndirimleri Kaçırmayın

YORUMLAR