Microsoft HoloLens Yine Akılları Durduracak Bir Uygulama Geliştirdi

Microsoft HoloLens Yine Akılları Durduracak Bir Uygulama Geliştirdi

Microsoft’un HoloLens üzerinde geliştirme çalışmaları hızla devam ediyor. Actiongram adı verilen yeni bir hologram sisteminin videoları oldukça hareketli ve etkileyici görünüyorlar.

Windows 10 ile birlikte tanıtılan Microsoft Hololens, işletim sistemi üzerinde tasarladıklarınızı holograma çevirerek gerçek hayatta görünür kılan bir teknoloji. Ancak yapılan geliştirmeler HoloLens’i bu noktadan biraz daha ileriye taşımış durumda. HoloLens, artırılmış gerçekliğin son noktası olan Actiongram videolarıyla çıtayı biraz daha yükselttiğini gösterdi.

Görsel efektleri HoloLens altyapısı vasıtasıyla evimizin içine getiren Actiongram teknolojisi, çok yakında pek çok filmi kendi evrenlerinde  evimizin içinde seyredebileceğimizin de habercisi gibi.

Actiongram tamamen holografik hikayelerin yaratılması oluşturulmuş, minik artırılmış gerçeklik evrenleri kurgulayabiliyor. İstediğiniz bir holografik karakteri evinizin içine ve hayatınıza dahil edebiliyor, bu karakteri sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz. Actiongram 5 kişilik bir geliştirici grubunun 6 ay çalışmasıyla oluşturuldu. Aşağıda Actiongram örneklerinden bir kaçını izleyebilirsiniz. 

İşte Hololens ile Oynanan Minecraft ve Olağanüstü Oyun Deneyimi

Hololens ile Halo 5 Oynamanın Keyfi Bir Başka Oluyor, İzleyin

Microsoft, Hololens'in Gelecekte Hangi Sektörlerde Kullanılacağını Açıkladı

YORUMLAR