Microsoft Hyperlaps'i GoPro İçin Geliştiriyor

Microsoft Hyperlaps'i GoPro İçin Geliştiriyor

GoPro kameralarla çekilen görüntülerin çok fazla titrediğine şahit olmuşsunuzdur. Piyasada bulunan video işleme yazılımları bu titremeleri tam anlamıyla gideremiyorlardı. Microsoft Instagramdan da bildiğimiz Hyperlapse ile bu soruna bir çare buldu. 

Spor yaparken, bisiklete binerken hatta yolda yürürken kullanılan GoPro kameraların tek sorunu vücuda sabitlendikleri için hareketlerden çok etkilenmeleri. Vücudumuzun her hareketi görüntülere titreme olarak yansıyor ve bu durumda video işlerken giderilemiyordu. Piyasada bulunan pek çok video görüntü işleme yazılımı bir dereceye kadar görüntülerin titremesini engelleyebilirken, Microsoft'un Hyperlapse'i normalden çok daha fazla titremeler kaydeden GoPro için devreye sokmaya hazırlanıyor. Hyperlapse daha önce Instagram için de kullanılmştı.

GoPro için henüz test aşamasında olan GoPRo Hyperlapse, çok fazla hareketli ve titreme yaşamış videolarda denendi ve ortaya son derece kaliteli, titrek görüntülerden arınmış bir sonuç çıktı. Hareketli ortamlarda kamera ne kadar titrerse titresin bu yeni yazılım sayesinde görüntünün akışkanlığı son derece net olarak elde edilebiliyor. Microsoft Araştırma laboratuvarlarında geliştirilen yeni Hyperlapse yazılımı bu yıl içinde GoPro sahipleriyle buluşmaya hazırlanıyor.  

Hyperlapse Instagram için Apple iPhone kullanıcılarının hizmeti 2014 yılının eylül ayında sunulmuştu. GoPro kullanıcıları ise önümüzdeki aylarda programı ayrı bir video işleyici olarak kullanabilecekler. 

Instagram'ın Yeni Uygulaması: Hyperlapse

Hyperlapse ile Zaman Atlamalı Videolar Çekin

YORUMLAR