Microsoft imagine Cup 2013'ü ingiltere, Portekiz ve Avusturya'nın Öğrenci Takımları Kazandı

Microsoft imagine Cup 2013'ü ingiltere, Portekiz ve Avusturya'nın Öğrenci Takımları Kazandı

Rusya'nın St. Petersburg kentinde düzenlenen Microsoft Imagine Cup 2013, yapılan galada ödüllerin verilmesiyle son buldu.

Dünya vatandaşlığı, oyunlar ve yenilikten oluşan 3 ana kategoride düzenlenen yarışmaya dünyanın dört bir yanından katılan öğrencilere 1. lik ödülü olarak 50.000$ verildi.

Dünya vatandaşlığı kategorisinde Portekiz'li Ana Ferraz, geliştirdiği düşük maliyetli ve hızlı olarak kan grubunuzu bulan sistemle 1. lik ödülünün sahibi oldu. Oyun kategorisinde, Avusturya'dan katılan bulmaca platformu Zeppelin Studios 1. oldu. Yenilik kategorisinde ise ingiltere'den katılan Colinked grubu, Bluetooth ve Wi-Fi ile telefonlara bağlanarak ağ oluşturmaya yarayan SoundSYNK isimli uygulamasıyla 1. lik ödülüne ulaştı. Her kategoride 2. ve 3. olan gruplara da 10.000$ ve 5000$ ödül verildi. Düzenlenen organizasyonda 3 ana kategori dışında düzenlenen ufak yarışmalarda vardı.

Microsoft, KFC, Samsung, Facebook ve Mail.ru'nun sponsor olduğu organizasyon için 25.000 öğrenci kendi ülkelerinde yapılan elemeleri geçtikten sonra Rusya'ya gelme hakkı elde ettiler. Toplamda 71 ülkeden katılımda bulunan 87 takım ve 309 öğrenci vardı. 11 yıldır ard arda Microsoft tarafından düzenlenen organizasyon 2014'te Redmond'taki Microsoft kampüsünde gerçekleştirilecek.

Organizasyon önceki senelerde temel olarak dünya vatandaşlığı ve oyunlar olarak 2 ana kategoride düzenleniyordu. Bu yıl yenilik kategorisi eklenerek öğrencilere yaptıkları ürün ve servisleri gösterme imkanı sunuldu.

Nokia Lumia 1020 Resmen Tanıtıldı

YORUMLAR