Microsoft, iPad Pro'ya 12 inçlik Windows 10 Tabletiyle Cevap Verecek

Microsoft, iPad Pro'ya 12 inçlik Windows 10 Tabletiyle Cevap Verecek

Önümüzdeki günlerde Apple’ın açıklayacağı konuşulan den iPad Pro’ya cevap olarak Toshiba Windows 10 işletim sistemli 12 inçlik tabletiyle rakip olacak.

Berlin IFA 2015 Fuarı teknolojik çekişmeleri bu yıl unutulacak gibi değil. Yeni dev boyutlu Toshiba tablet de bu çekişmeye dahil olan cihazlardan biri. Süper boyutlu 1.980x1.080 HD çözünürlük veren Toshiba tablet, şu ana kadar Windows 10 işletim sistemi desteği veren en büyük tablet. Yeni Windows 10 Toshiba tablet bir Stylus kalemle beraber geliyor. Bu boyutta bir tabletin Stylus bir kalemsiz geliyor olması zaten düşünülemez.

Windows 10 Toshiba tabletin bir de eklenip çıkarılabilir bir klavye aparatı var. Toshiba’nın Windows 10 işletim sistemli yeni tableti iPad Pro’nun karşına Intel Atom çekirdeğiyle çıkıyor. iPad Pro’nun ise Apple’ın bilindik yongalarından birini kullanacağı konuşuluyor.

Henüz birbirine rakip bu iki tablet hakkında çok bir bilgi mevcut değil. Sadece var olacakları konuşuluyor. Özellikle Toshiba Windows 10 tablet tamamen bir prototip. Bu yüzden çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bir şey söylemek için henüz oldukça erken. 

İşte IFA 2015 Fuarı'nın Ödül Kazanan En İyi Teknolojileri

YORUMLAR