Microsoft, iPhone'daki True Tone Özelliğini Windows 10'a Getirebilir

Microsoft Windows 10 Kullanıcı Verileri 1

Microsoft tarafından gelen son sızıntılara göre iPhone'larda bulunan True Tone yani ekranınızı renk tabanını içinde bulunduğunuz ortamın aydınlatmasına göre ayarlama özelliğini Windows 10 işletim sistemine getirmek için bir çalışma yapığı söylenenler arasında. 

Twitter üzerinden Albacore isimli kullanıcı tarafından atılan Twit'te "Windows, iOS aygıtlarında True Tone'a benzer bir özelliğe sahip olacak ve ekranınızın renklerini, bulunduğunuz çevrenin aydınlatmasını temel alarak ayarlıyor." ifadesi kullanıldı. İlerleyen zamanlarda ne gibi bir özellik olacak merakla beklenmekle.

Apple Cihazlarında True Tone Nasıl Çalışmaktaydı?

Bulunduğunuz ortamdaki ışığa göre sensörler yardımıyla beyaz dengesi ayarlanıyor ve ekran bu şekilde gözünüzü yormuyor. Yani gün ışığındaki beyaz dengesi ile kapalı ortamda bulunduğunuz andaki beyaz dengesi aynı olmuyor. Otomatik parlaklık ile aynı anda aktif olduğunda gerçekten çok iyi çalışan özelliğin tek kötü yanı telefonunuzun kullanım süresini kısaltması. Sensörler sürekli aktif olduğu ve bulunduğunuz ortamdaki ışığı ölçtüğü için şarj konusunda çok dost olduğunu söyleyemiyoruz. Özellikle aynı anda otomatik parlaklığı da aktif ettiğinizde şarj süresinde önemli bir azalma gözlemlenebiliyor. Windows 10'a gelmesi beklenen yeni özellik nasıl çalışır ilerleyen zamanlarda son yaşanan gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Sizler True Tone özelliğinin Windows 10'a gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Windows 10'da True Tone özelliği nasıl çalışır? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!