Microsoft İş Yerlerini Otomobillere Sığdıracak

Microsoft İş Yerlerini Otomobillere Sığdıracak

Microsoft “madem arabanız var, ofise gitmeyi arabadan çalışın” tadında bir yeniliği taşıtlara taşımak için kolları sıvadı. Özellikle bu araba bir Mercedes ise Microsoft’un sunduğu “araba ofis” olanakları oldukça çekici görünüyor.

Alman araba üreticisi Mercedes, işkolik profesyoneller için Microsoft ile beraber arabadan çalışabilecek bir otomasyon üzerinde çalışıyor. Car Office adı verilen yeni elektronik iş takibi otomasyonu, aslında cep telefonunuzla, dizüstü bilgisayarınızla ya da ofisinizdeki iş bilgisayarınızla da senkronize olabiliyor. Tüm iş takibi yaptığınız cihazlarla bağlantıya geçebilen Car Office otomasyonu, Office 365’in tekerlekli modeli olarak tanımlanabilir.

Bu yazılım daha esnetilerek Mercedes arabalarda bulunan yol bilgisayarlarına entegre oluyor. Böylece nerede olursanız olun arabadan iş takibi yapmak mümkün olabilecek.  Sistem GPS kullanarak iş takibini daha verimli kullanmak üzere en iyileştirilmiş durumda.

Mercedes arabaların hangi modellerinde bu sistemin kullanılacağı henüz kesinleşmiş olmasa da Microsoft konuyla ilgili olarak dev üreticiyle masaya oturdu bile. 2017 yılının ilk yarısından önce Car Office sisteminin Mercedes arabalarda standart donanıma dahil olması bekleniyor. 

YORUMLAR