Microsoft Japonya'dan Sadece Kızlara Özel Xbox Partisi

Microsoft Japonya'dan Sadece Kızlara Özel Xbox Partisi

Xbox'ın Japonya'da çok zorlandığını, Microsoft'un ise bunu düzeltmek için elinden geleni yaptığını biliyoruz. Günümüz satışlarında Playstation 2 ve Wii'nin bile gerisinde olan Xbox One için düzenlenen en ilginç etkinlik ise kızlara özel parti oldu. 

İlk Xbox duyurulduğunda Bill Gates özel olarak Japonya'ya gitmiş ve konsolun Japonya tanıtımını bizzat kendisi yapmıştı. Buna rağmen karşısında Playstation ve Nintendo gibi iki güçlü bölge devi bulunurken, Xbox ilk konsoluyla çok başarılı olamamıştı. Ardından Xbox 360'ın kırılması, satışlarını biraz olsun artırmış ancak yine beklenen olmamış, Xbox One'ın çıkışından sonra işler tamamen sarpa sarmıştı. 

Bildiğiniz üzere video oyunları ve oyunculuk genellikle erkekler için tasarlanmış şeyler gibi duruyor. Keza Xbox One ve Playstation 4 gibi AAA oyunlar çalıştıran konsollarda oynayabildiğimiz oyunların çoğu da, insan öldürme simülasyonlarıyla dolu. Microsoft Japonya ise düzenlediği bir etkinlikle oyun ve konsol işinin sadece erkeklere özel olmadığını, kadınların da gayet eğlenebildiklerini gösterebilmek için bir etkinlik düzenlemiş. Sadece kadınların girebildiği bu etkinlikte, her yer pasta börek dolu ve kadınlar istedikleri gibi oyun oynayabilmişler. 

Yukarıda gördüğünüz resimlerden de anlaşılabileceği gibi ortamın oldukça eğlenceli olduğu görülebiliyor. Dance Central ile şöyle bir dans edip, sonra Halo 5'te Death Match oynamadan önce çok lezzetli görünen kurabiyelerden yemek, süper bir fikir gibi duruyor. Yine de içeriye hiçbir erkeğin giremediğinin altını çizelim. 

Xbox Scorpio, Xbox One Kadar Güçlü Olacak mı?

Xbox One S Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu!

Playstation ve Xbox'a Çıkan İlk Türk Oyunu Bard's Gold'un Çıkış Tarihi Açıklandı

YORUMLAR