Microsoft Kaşıkla Verdiğini Kepçeyle Geri Aldı OneDrive Depolama Alanını Daralttı

Microsoft Kaşıkla Verdiğini Kepçeyle Geri Aldı OneDrive Depolama Alanını Daralttı

Microsoft Office 365 kullanıcılarının canını biraz sıkacak bir açıklama yayınladı. OneDrive depolama alanının 15GB’tan 5GB’a düşürüldüğünü açıkladı.

Daha önce kullanıcılarına 15GB depolama alanı olanağını tanıyan Microsoft 2016’dan itibaren var olan ve yeni kullanıcılarının depolama alanlarını 5GB ile sınırlayacak. Bu kararın OneDrive kullanıcılarının pek hoşuna gideceği düşünülmüyor. Eğer OneDrive üzerinde 5GB’tan fazla alan kaplayan verileriniz varsa yavaş yavaş onları başka depolama alanlarına taşımaya başlasanız iyi olur.

Bu karar 1 yıl bedava Office 365 kullanıcılarını bağlıyor. 1 yıllık kişisel ücretsiz Office 365 kullanıcıları bu süre bittiğinde eğer ödeme yapmazlarsa depolama alanları 5GB’a düşürülecek. Akıllı cihazları için de 15GB bedava alan kullanabilen mobil cihaz sahipleri de bu karardan etkilenecekler. Onlarda 5GB ile sınırlı kalacaklar.

Kısaca Microsoft 2016’dan itibaren parasını ödemeye tonlarca depolama alanı sağlamayacak. Bunun yanı sıra Microsoft paralı olan 100 ve 200GB’lık depolama alanı seçeneklerini de kaldırıyor. Yerine ayda 1.99 dolar olan 50GB planını yürürlüğe koyacak.  

Microsoft bu kararı kullanıcıların DVR ve film koleksiyonlarını OneDrive aktaran kullanıcıları önlemek ve hizmet kalitesini artırmak için aldığını da açıkladı. 

Microsoft OneDrive Kullanıcı Arayüzü Yenileniyor

OneDrive'dan Anında 100 GB Depolama Alanı Hediyesi - Güncellendi!

YORUMLAR