Microsoft Korsan Windows Kullananları Evlerinde Buluyor ve Dava Açıyor

Microsoft Korsan Windows Kullananları Evlerinde Buluyor ve Dava Açıyor

Büyük şirketler, ürünlerini korsan kullananları uyarmak yerine artık direkt olarak mahkemeye veriyorlar. Bu girişimlerden sonuncusu ise Microsoft'tan geldi ve birçok sahne Windows 10 kullanıcısına dava açıldı.

Geçtiğimiz haftalarda Google yaptığı açıklamayla 523 milyon korsan içerik linkinin arama motorundan çıkartıldığını ve bunlara dair yasal işlem başlatıldığını açıklamıştı. Şimdi ise Microsoft, bu sitelerden Windows 10'u korsan olarak indirerek kullananlara dava açtığını açıkladı. Yapılan araştırma sonucunda Amerika'da Cable One isimli internet dağımtımcısını kullanan binin üzerinde sahne Windows kullanıcısı tespit edildi ve bu kişilerin IP adresi üzerinden kimliklerine ulaşılarak, Seatle mahkemesinde dava açıldı. Bir hafta önce perşembe günün açılan davada sadece sahne Windows 10 kullanıcıları değil; Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Office gibi Microsoft ürünlerini de sahte olarak kullananlar da şikayet edildiler. 

Microsoft'un kendi hesaplama yöntemlerine göre yapılan bir analiz, Windows 10'un çuvalladığını işaret ediyordu. Uzun yıllar sonra işletim sistemi hakimiyetinde yüzde 90'ın altına düşen Microsoft'un iki gün sonra Windows 10'a ücretsiz geçişlerin bitecek olmasıyla birlikte, yeni işletim sistemine kullanıcı çekmekte daha da zorlanacak. Haliyle şirketin Windows 10 ve kendi ürünlerine dair daha da sert yaptırımlar uygulaması bekleniyor.

Microsoft, Windows 10 Güncellemeleriyle Steam'in Kökünü Kazıyacak

Skype Windows Phone Desteğini Kesiyor

Çalışanlar Windows 7 Tercih Etse de Patronlar Windows 10’da Israrcı

YORUMLAR