Microsoft Launcher 10 Milyon İndirilmeye Ulaştı

Android ve iOS üzerinden Windows bilgisayarlarla etkileşime girmesiyle dikkat çeken Microsoft Launcher, Play Store'da 10 milyon indirmeyi geride bıraktı. Android kullanıcılarının bir hayli beğenisi kazanan Microsoft Launcher, henüz iOS'ta istediği indirmeye ulaşmış değil. 

Ön izlemeye açıldığı dönemde 500 bin indirilme sayısına ulaşan Microsoft Launcher, yapımcısı Microsoft'un sonunda başarıya ulaştığı bir yapım oldu. Windows Phone işletim sistemiyle istediğini elde edemeyen Microsoft, Android ve iOS'a yayınladığı Launcher sayesinde mobil pazarda boy gösterdi. Ancak tabi ki bu başarı pek de şans sayılmaz. Çünkü uygulamayı yayınladığı zamandan beri pek çok güncelleme yayınlayan Microsoft şirketi, Android üzerinden Windows'a bağlanma konusunda kullanıcıları tatmin etmeyi başardı.

Microsoft Launcher

Google tarafından yayınlanan resmi istatistiklere göre Microsoft Launcher Google Play Store'da hızla 50 milyon indirilmeye doğru yaklaşıyor. Bu kadar fazla indirilmeyi de yepyeni bir güncellemeyle şereflendirmek isteyen Microsoft, Launcher'ın 4.3 sürümünü yayınladı. Peki yeni sürümde ne gibi özellikler bulunuyor?

Yeni güncellemenin en büyük artısı, Launcher artık ızgara görünümünde 12 x 12 ölçülerinde bir ikon dizilimini mümkün kılıyor olması. Ayrıca yeni sürüm ile beraber kullanıcılar daha önce kullandıkları uygulama dizilimlerine rahatlıkla dönüş yapabiliyor. Microsoft'un yeni güncellemede uygulama isimlerinin ikon altlarına daha iyi biçimde yerleştirilmesini sağlamayı, isimlerin yarıda kesilmesinin önlenmesini hedeflediğini de belirteyim.

Son olarak Microsoft Launcher için Google Play Store'da gelen yorumlar çoğunlukla olumlu. Şu anda Launcher'a 376 bin kullanıcı 4.6 puan vermış durumda. 

YORUMLAR