Microsoft LinkedIn’i Satın Aldı

Microsoft LinkedIn’i Satın Aldı

Microsoft LinkedIn’i 26.2 Milyar Dolara satın aldı. Satın alım bugün resmileşti.

LinkedIn takımının son derece başarılı işlere imza attığının altını çizen Microsoft CEO’su Satya Nadella yayınladığı basın bildirisinde bu andan başlayarak LinkedIn ve Microsoft’un birleşen takımlarının daha başarılı işler yapacağından emin olduğunu da söyledi.

Nadella 2016 içerisinde satın alım işlemlerinin tamamlanmasından hemen sonra LinkedIn ve Microsoft’un marka kültürünün oluşumu beraberce daha ileriye götürebileceklerini, LinkedIn’ın bundan sonra Doğrudan Satya Nadella’ya bağlı olarak hareket edeceğini de belirtti.

LinkedIn 2016 yılının başında öğrenciler içinde yeni bir eklenti yayınlayarak üye sayısını artırmayı hedeflemiş ve bunda başarılı olmuştu. Nadella’ya göre LinkedIn profesyonel sosyal mecra olarak tabanını başarılı bir şekilde genişletebilmeyi başarmış bir oluşum.

LinkedIn Microsft Office 365 ile bir süredir ortak oluşumları kullanabiliyordu. Bu satın alımdan itibaren Microsoft Office 365 entegrasyonu daha kullanışlı olabilir. Satya Nadella ve Jeff Weiner konuyla ilgili olarak aşağıdaki kısa açıklamayı yaptılar. Bu açıklamadan sonra Microsoft hisseleri yüzde 5.2 puan değer kaybederken, LinkedIn hisselerinin yüzde 48 kadar yükseldiği dikkat çekti. 

LinkedIn Öğrenciler İçin Yeni Bir Eklenti Yayınladı; LinkedIn Students

Etkileyici Bir LinkedIn Profili Nasıl Hazırlanır, İşte Formülü

YORUMLAR