Microsoft Logolu Lumia Göründü

Microsoft Logolu Lumia Göründü

Microsoft, Nokia ismini bıraktıktan sonraki ilk Microsoft logolu modelini duyurmaya hazırlanıyor. Cihazın özellikleri ve görselleri haberimizde.

Geçtiğimiz günlerde bu başlıkta yer alan haberimizde Microsoft’un Nokia ismini Lumia telefonlarından kaldıracağını sizlere aktarmıştık. Bunun ardından Microsoft’un ilk Microsoft logolu Lumia modeli göründü.

Çin’de TENAA sertifikasında RM-1090 koduyla sızdırılan model, özellik olarak Lumia 630’a benzeyen giriş ve orta seviye bir Windows Phone telefon olacak. RM-1090 kod adlı model, Lumia 630’un aksine flaş desteğine sahip olup, 1 GB RAM’i ve 960 x 540 piksel ekran çözünürlüğü bulunuyor. Ayrıca RM-1090 modelinde Çift SIM kart desteğine de yer verilmiş durumda.

Microsoft’un yeni cihazında, Lumia 630 modelinde bulunan 1.2 GHz hızındaki Qualcomm Snapdragon 400 işlemcisi kullanılıyor ve bunun yanında 8 GB depolama ve MicroSD kart desteği özelliklerini de bulunduruyor. Tanıtılacağı tarih ve diğer teknik özellikleri net olarak bilinmeyen RM-1090 modelinin önümüzdeki haftalarda resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Kendi ismiyle yola devam etme kararı alan Microsoft’un, ne kadar başarılı olacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.

Artık Windows 7 Bilgisayar Satın Alamayacaksınız

YORUMLAR