Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL, Web Mağazası'nda Göründü

Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL, Web Mağazası'nda Göründü

Microsoft’un 6 Ekim’de resmi olarak tanıtmasını beklediğimiz yeni amiral gemisi sınıfı phabletleri Lumia 950 ve 950 XL, geçtiğimiz günlerde sızdırılmıştı. Windows 10’lu cihazların hem tasarımı hem de donanımını öğrenmiştik. Şimdi de bu bilgiler netlik kazandı diyebiliriz.

Yazılım devi Microsoft, 6 Ekim’de New York City’de düzenleyeceği Windows 10 özel etkinliğinde yeni mobil cihazlarla karşımıza çıkacak. Şirket çalışanları o zamana kadar sabredememiş olacaklar ki iki yeni Lumia modelini web mağazasına koydular. Lumia 950 XL ve Lumia 950’nin fiyatları hariç her şeylerini öğrendik. Tabii ki kısa süre bir içerisinde esrarengiz bir şekilde bu cihazlar ortadan kayboldu. Peki şu anda phablet sınıfında olan iki Lumia cihaz hakkında neler biliyoruz?

Kutularından Windows 10 Mobile işletim sistemiyle çıkan iki Lumia cihazdan 950 XL tahmin edeceğiniz üzere ekran boyutu olarak Lumia 950’den bir tık önde. Lumia 950 XL 5.7 inç WQHD ekran ile gelirken, Lumia 950 5.2 inç WQHD ekranla geliyor. İki cihazın da kamerası 20 megapiksel ve ZEISS optiklerine sahip. Cihazların dahili depolama alanları 32GB ancak ek alana ihtiyaç duyan kullanıcılar için 2TB’a kadar microSD desteği sunulmuş. Bunun dışında bilgi bulunmamakla birlikte cihazların işlemci, batarya ve bellek tarafında da ayrı düşeceklerini tahmin ediyoruz.

Microsoft’un Windows 10’lu yeni cihazlarıyla ilgileniyorsanız, etkinlik günü www.microsoft.com/october2015event adresine girmenizi öneriyoruz. Zira basın etkinliği online veya Xbox üzerinden canlı olarak izlenebilecek.

Microsoft Lumia 950 ve Lumia 950 XL Fiyatları Sızdırıldı

YORUMLAR