Microsoft Lumia 950 XL Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Microsoft Lumia 950 XL Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Merakla beklenen Microsoft etkinliği an itibariyle devam ediyor. Yoğun ilgi gösterilen etkinlikte teknoloji devinin amiral gemileri de tanıtılmaya başlandı. Lumia 950 ile birlikte tanıtılan Lumia 950 XL'ın teknik özelliklerini, çıkış tarihini ve fiyatını bu haberimizde bulabilirsiniz.

Microsoft Lumia 950 XL Teknik Özellikleri

Windows 10 ile birlikte gelecek olan Lumia 950 XL'ın teknik özelliklerinin çok iyi olduğunu söylemeliyim. Hatta şu şekilde bir benzetme de yapabiliriz: Eğer iPhone kullanıcısıysanız yeni duyurulan bu cihazlar iPhone 6S ve 6S Plus'a gibi.

Lafı fazla uzatmadan özelliklerine geçelim. Microsoft Lumia 950 XL'da 5.7 inç OLED ekran bulunuyor. Lumia 950'de bu oran 5.2 inç. Aynı zamanda 518 PPI ve Glance ekran teknolojisi olduğunu da söyleyelim. Ekran özellikleri tanıtımdan gördüğümüz kadarıyla oldukça başarılı diyebiliriz.

Teknik özelliklerin en can alıcı kısmı ise donanımı. Qualcomm Snapdragon 808 hexa-core işlemci ve 3 GB RAM ile birlikte gelecek olan akıllı telefonda 20-megapiksel Zeiss kamera da bulunuyor. Hemen kameraya ayrı bir parantez açalım. Lumia 950 XL, LED RGP doğal flash'ı ve optik fotoğraf stabilizasyonuyla Nokia'dan miras kalan başarısını sürdürecek gibi görünüyor.

Diğer yandan 950 XL, USB Type-C ile 5 Gbps veri transferi hızına sahip portlara sahip. Bu sayede telefonu %50 şarj etmek için 30 dakikalık bir süre yeterli olacak. HDMI bağlantısı yapılabildiğini de söylemeden geçmeyelim. Son olarak Windows 10 kullandığınız tüm cihazlarda uygulamalara erişmekte mümkün.

Tanıtım videosu için:

Microsoft Lumia 950 XL Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Windows 10 ile gelecek olan ilk akıllı telefonlardan olan (diğeri için Lumia 950) Microsoft Lumia 950 XL, 649 dolar fiyat etiketiyle çıkış yapacak. Microsoft'un tanıtımda verdiği tarihe göre Kasım ayında da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Türkiye için fiyatların 2500 TL veya biraz daha üzerinde olacağı söylenebilir.

Microsoft Yeni Giyilebilir Cihazı Band 2'yi Tanıttı ve Fiyatını Açıkladı

Microsoft Surface Pro 4 Resmen Tanıtıldı Tablet Dünyasında Dengeler Değişti

YORUMLAR