Microsoft Mobil Cihazlarda OneNote'u Güncelledi

Microsoft Mobil Cihazlarda OneNote'u Güncelledi

Microsoft, Android mobil cihazlar üzerinde OneNote arayüzünün daha kullanışlı olabilmesi için bazı güncellemeler yaptı.

Android üzerinde gerçekleşen bu güncelleme OneNote üzerinde daha serbest ve kullanışlı bir sekme ve uygulama butonu özelliği getiriyor.

“Floatie” adı verilen bu sistem OneNote üzerinde sabit durmuyor, kullanıcı tarafından ekran üzerinde istenilen bir bölgeye sürüklenebiliyor. Böylelikle dosyalara tam anlamıyla hakim olunabiliyor ve ekran da çalışabilecek alan genişleyebiliyor. Aynı zamanda “floatie” OneNote açık değilken telefonun ekranında kalabiliyor ve diğer uygulamalarla entegre olabiliyor. Fotoğraf albümünüzden fotoğraf almak isterseniz “floatie”nin ekranın üzerinde olması indirme ve yükleme işlemlerinizi kolaylaştırıyor.

İnternet üzerinde dolaşırken resim, dosya ve link paylaşmakta bu serbest menü çubuğu “floatie” sayesinde son derece kolaylaşıyor.

Floatie şu an OneNote için çok büyük bir güncelleme olarak görünmese de OneNote’a bilgi aktarmak, notlar almak ve paylaşmak için son derece akıllı bir eklenti. Microsoft OneNote Android için yapılan bu güncelleme Google Play Store’a kademeli olarak geliyor.

Resimdeki Yazıları Metne Nasıl Dönüştürürüz?

Microsoft, Office Lens Uygulamasını Android ve iOS İçin de Yayınladı

YORUMLAR