Microsoft Movie Creator ile Mobil Cihazınızdan Video Düzenleyin

Microsoft Movie Creator ile Mobil Cihazınızdan Video Düzenleyin

Lumia modeli bir cihazınız varsa Windows Phone'a güç katan yeni bir uygulama ile tanışma vaktiniz geldi. Uzun süredir beklenen resmi bir video düzenleme uygulaması sonunca Movie Creator ismiyle Windows Phone 8.1 ve Windows 8.1 kullanıcılarına ulaştı. Bu sene yapılan Apple iPhone lansmanında adından uzunca bahsedilen Replay isimli uygulama ile büyük benzerlikler gösteren Movie Creator, ne yazık ki HTC Windows Phone kullanıcılarına şu an için ulaşmayacak.

Üçüncü parti uygulamalarının düşük kalitesine veya sadece para ödenerek öne çıkan işlevlerine karşı sessiz kalmak istemyen Microsoft, sonunda ücretsiz olarak kullanılabilecek geniş kapsamlı bir video düzenleyiciyi piyasaya çıkardı. Arşivinizde bulunan videolarınızı ve fotoğraflarınızı birleştirip yaratıcı bir proje yaratabileceğiniz Movie Creator, daha sanatsal seçenekleri de ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor. Günümüzde hızla artan mobil video çekimleri, bu tarz uygulamaların gereksinimini artırıyor.

Movie Creator ile video, müzik, resim ve konum bilgilerini miksleyip bir video projesi yaratabiliyorsunuz. Kullanıcı arayüzünde işaretli olan detaylar da yeni kullanacak olan herkese yön gösteren yardımcı görsellere sahip olduğu için ilk 5 kullanmanızda ne yapmanız gerektiğini tamamen anlamaya başlıyorsunuz. Yeni çıkan Movie Creator'un henüz Türkçe dil desteği olmasa da bunun zamanla değişeceğini düşünüyoruz.

Şu an için Lumia serisi haricindeki Windows Phone cihazlarında çalışmayan uygulamanın Android ve iOS versiyonlarının çıkması planlanmıyor.

Windows Phone Uygulamalarının Sayısı 500.000'i Geçti!

YORUMLAR