Microsoft, MSN'den Sonra Skype'ı da Emekli Ediyor

Microsoft, MSN'den Sonra Skype'ı da Emekli Ediyor

Windows 8 ile gelen Skype modern UI (arayüz) 7 Temmuz’dan itibaren artık kullanılmayacak. Skype modern arayüzü Windows 10 ile beraber gelen Skype ile yer değiştirecek.

Windows 8 ile beraber dokunmatik ve modern bir arayüz kazanan Skype, o zamandan bu zamana tamamen Microsoft’a ait olmuştu. Windows 8 çok popüler olmayınca Skype’ın Modern UI adıyla anılan bu arayüzü de emekli olmaya mahkum oldu.

Dokunmatik özelliklere göre tasarlanmış olan Windows 8 Skype Modern arayüz, 7 Temmuz’dan itibaren yerini geleneksel masa üstü sürümüne bırakacak. Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre bu değişiklik Windows 10’un da yaklaşmasıyla beraber kaçınılmaz olmuş. Windows 10 ile beraber sisteme dahil olarak gelmesi beklenen Skype ise hem fare hem de dokunmatik yöntemlerle kullanılabiliyor olacak. Microsoft’un yaptığı bu değişiklik, Skype’ı da evrensel uygulamalar listesine aldığının da bir işareti olarak değerlendirilebilir.

Öte yandan Microsoft son birkaç aydır Skype üzerinde yaptığı değişiklikler ve yeniliklerle uygulamayı yepyeni bir hale getirmeyi de başarmıştı. 

Profesyonellere Yönelik Skype Yayınlandı!

Skype'ın Yeni Nesil Sürümü Skype for Web İle Tanışın

YORUMLAR