Microsoft Office 2016, Bu Yıl Yayınlanacak

Microsoft Office 2016, Bu Yıl Yayınlanacak

Geçtiğimiz gün yeni işletim sistemi Windows 10'a dair onlarca özellik açıklayan ve yeni cihazlar duyuran Microsoft, bugün de büyük bir gelişme açıkladı. Microsoft Office bloğundan yapılan açıklamaya göre, Office 2016 bu yılın ikinci yarısında yayınlanacak.

Windows 10'un çıkmasını takip eden süreçte çıkacak olan yeni Microsoft Office, her zamanki isimlendirmeye uyarak bir sonraki yılın tarihini alarak Office 2016 olarak lanse edilecek. Windows 10 etkinliğinde tanıtılan bir uygulamanın tüm platformlarda çalışabilmesi gibi özelliklerle gelecek yeni yazılımlar. Yayınlanan örnek ekran görüntülerine baktığımızda, arayüzdeki genel sadelik dikkatlerden kaçmıyor. Yeni Office sürümünde, dokunmatik ekranlardaki deneyimi arttırmak için geliştirmeler de yapılıyor. Bu yeni iyileştirme yazılımların Android ve iOS sürümleri için de yapılacak.

Bu yıl sıkı çalıştığını gösteren Microsoft, değiştirmeye çalıştığı şirket tutumunun olumlu sonuçlarını alacağa benziyor. Windows 10'a ücretsiz yükseltme seçenekleri ve arkasından gelecek yeni Office yazılımı ile birlikte büyük bir başarı sağlanabilir. Yeni Office yazılım paketi eğer uygun bir fiyat politikasıyla da satışa çıkarsa, başta ülkemiz gibi yerlerde var olan kullanım oranını daha da yukarılara çekebilir.

YORUMLAR