Microsoft, Office Lens Uygulamasını Android ve iOS İçin de Yayınladı

Microsoft, Office Lens Uygulamasını Android ve iOS İçin de Yayınladı

Microsoft, Windows Phone platformu kullanıcılarının beğenerek kullandığı belge tarama ve dönüştürme uygulaması Office Lens’i Android ve iPhone için indirmeye açtı. Akıllı telefonlarımızı ufak bir tarayıcıya dönüştüren uygulama ile faturalardan beyaz tahtaya kadar hemen her şey dijital ortama rahatlıkla aktarılabiliyor.

Microsoft’un ilk olarak Windows Phone kullanıcılarına sunduğu popüler doküman tarama uygulaması Office Lens uygulaması uzun bir zamanın ardından iOS ve Android için yayınlandı. Fatura, kartvizit, not gibi kolaylıkla eskiyebilen önemli belgeleri mobil cihazımıza kalite kaybı yaşamadan aktarmamıza ve doğrudan OneNote ve OneDrive hesabımıza kaydedebilmemize izin veren Office Lens’in kullanımı da oldukça rahat. Belgenin fotoğrafını çektikten sonra Office Lens fotoğrafı otomatik olarak kırpıyor, iyileştiriyor (Loş ışıkta yapılan çekimde yazıların net okunmasını sağlıyor.) ve resmi en iyi şekilde dışa aktarıyor.

Android için önizleme sürümü olarak yayınlanan, iOS tarafından da sadece iPhone kullanıcılarının indirip kullanabildiği Office Lens, aslında hali hazırda kullandığımız belge tarama uygulamaları olan Scanner Pro, Scanbot, Evernote’dan çok farklı bir uygulama değil ancak Microsoft kendi uygulaması olduğundan Office’i entegre etmiş bu da mobil cihazımızla çektiğimiz fotoğrafları doğrudan OneNote veya OneDrive’a atmamıza, resimleri Word ve PowerPoint dosyalarına çevirmemize izin veriyor. Öte yandan bir dokümanın fotoğrafını çekiyorsak bunu aynı menü üzerinden pdf formatına döndürebiliyor, iş arkadaşlarımızla hızlıca paylaşabiliyoruz.

Fotoğrafı çekilen belgenin üzerindeki yazılarda düzenleme yapabilmemizi sağlayan optik karakter tanıma (ocr) özelliğine de sahip olan Office Lens uygulamasını iPhone kullanıcısı iseniz doğrudan indirebilir ve kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Ancak Android telefon kullanıcısıysanız öncelikle Office Lens Android Preview sayfasına gidip Google+ topluluğuna katılmanız ve test kullanıcısı olduğunuzu belirttikten sonra indirebiliyorsunuz.

Office Lens uygulamasının iPhone üzerinde nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan görebilir, uygulamayı iPhone ve Android cihazınıza indirmek için yukarıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Microsoft Mobil ve Masaüstü Office Uygulamalarının Farkını Açıkladı

YORUMLAR