Microsoft Office Uygulamaları 100 Milyon İndirmeye Ulaştı

Microsoft Office Uygulamaları 100 Milyon İndirmeye Ulaştı

Bugün Microsoft Office indirilme rakamlarını açıkladı. 2013 yılının Haziran ayında iPhone için ilk Office uygulamasını yayınlayan Microsoft, o günden bugüne en popüler iş uygulaması olmayı sürdürüyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, Office uygulamalarının hem Android hem de iOS üzerinde 100 milyona ulaştığını açıkladı. Android ve iOS üzerinde uygulamaların bedava olması bugün indirilme sayısının 100 milyona ulaşmasının en büyük nedeni olarak gösteriliyor.

Çoklu platformların vazgeçilmez uygulamalarından olan Microsoft Office henüz kendine bir rakip edinebilmiş değil. Gerek Mac, gerek PC ya da mobil akıllı cihazlar olsun Office’e alternatif uygulamalar, Office ile rekabet edemiyorlar.

Özellikle son aylarda birbiriyle entegre hale gelen Skype, Lynx, Outlook ve diğer uygulamalar Office olan ilgiyi ve talebi artırmış durumda. Bu üç uygulamada en çok indirilenler listesinde her zaman ilk 100 sırada bulunuyor.

PC ve Mac üzerinde 12.4 milyon kişinin para vererek kullandığı Office uygulamaları özellikle Office 360 çıktıktan sonra daha da talep görmeye başlamıştı. 

Office 365 Hangi Tatlı Olurdu?

Yeni Microsoft Office 2016 Sızdırıldı

YORUMLAR