Microsoft Office Web Uygulamaları Yayında

Microsoft Office Web Uygulamaları Yayında

Microsoft bir yandan Windows 8’i piyasaya sürmek için hazırlanırken bir yandan da SkyDrive adlı bulut depolama servisini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor.

Mobil sistemlerde attığı adımları da bu işin içine kattığımızda Microsoft farklı bir ekosistemi temelden kurmak için çok büyük çalışmalar içerisinde.

Bu çalışmaların bir tanesi de bugün ortaya çıktı ve Microsoft henüz beta sürecinde olsa da Microsoft Office ürünlerinden Word, Excel, PowerPoint ve OneNote’u web uygulamaları yani internet tarayıcısı üzerinden kullanabilme imkanını kullanıcılara sundu.

Birkaç yıldır Google Dökümanlar bu alanda liderliği elinde taşıyordu ancak Microsoft’un bu hamlesi hali hazırda Microsoft Office kullanan kullanıcıları kendisine rahatlıkla çekebilecek düzeyde. 

Tasarım olarak Windows 8 ve Office 13’e olan uyumluluğuyla dikkat çeken Office 365 web uygulamasını kullanmak için SkyDrive klasörlerinizi internet tarayıcınız üzerinden görüntülerken doküman oluşturmak yeterli olacak.

Ayrıca mobil arayüze ve birden fazla kullanıcı ile aynı anda aynı doküman üzerinde çalışma gibi özellikler de Office Web Uygulamaları ile standart olarak geliyor.

Word ve Excel için aldığımız ekran görüntüleri ile SkyDrive içindeki ilgili kısmı ekran görüntülerinden inceleyebilirsiniz.

Ayrıca Office web uygulamalarını denemek isterseniz beta sürecine buradan katılım gösterebilirsiniz.

YORUMLAR