Microsoft Office'in Masaüstü Sürümü Windows Store'a Eklendi

Microsoft Office'in Masaüstü Sürümü Windows Store'a Eklendi

Microsoft, Windows Store üzerinden Office yazılımlarının tam masaüstü sürümlerini yayınladı. Artık Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Access ve Publisher gibi yazılımlar Windows Store üzerinden indirilebilecek.

Microsoft daha önceki yıllarda Windows 8 için çeşitli uygulamalar geliştirmeleri konusunda geliştiricilerle görüşüyordu; fakat bu konuda pek bir ilerleme kaydedememişti. Firma yine Windows yazılımlarının ve Windows Store'un popülerliğini artırmak amacıyla böyle bir girişimde bulundu. Yani kullanıcıları Office programlarını indirip güncelleyebilmek gibi işlemler için Windows Store'a yönlendirdi.

Microsoft'un yeni duyurduğu Surface Laptop adlı dizüstü bilgisayarında Windows 10 S versiyonu bulunuyor. Windows 10'un bu sürümüne sahip olan tüm cihaz sahipleri Office yazılımları için Windows Store'u ziyaret edip oradan indirme yapmak durumundalar. Microsoft, Windows 10 S işletim sistemli cihazlarına 1 yıllık Office 365 üyeliğini de ücretsiz olarak veriyor. Fakat Windows Store üzerinden Office yazılımlarının sadece 32-bit versiyonunun indirilebilir olduğunu da belirtelim.

Windows Store'a Geçmenin Kolaylığı Spor Arabayla Anlatıldı

Korsan Windows Kullanıyorsanız WannaCry Kurbanı Olabilirsiniz

YORUMLAR