Microsoft Office'in Yeni Fikir Aktarıcısı Sway'le Tanışın

Microsoft Office'in Yeni Fikir Aktarıcısı Sway'le Tanışın

Windows Phone ve Windows Store gibi oluşumlardan önce Windows ile en çok bağdaşan ve firmayı ön plana çıkaran şey bildiğimiz gibi Office programlarıydı. Office kendi içerisinde birçok güncelleme ve değişiklikliğe giderek bünyesine sürekli yeni uygulamalar ve iş hayatınızı kolaylaştıracak parçalar ekledi. Office için şimdi sırada Sway, yeni hikaye ve fikir aktarım uygulaması var.

Microsoft bu fikir aktarım uygulamasının bir ön sürümünü yayınlamış durumda. Sway'i kısaca özetleyecek olursak Powerpoint'in daha akıcı ve daha stilist bir versiyonunu hayal edebilirsiniz. Günlük hayatınızda veya işte aklınıza gelen, tanıtacağınız bir konuyu Sway ile süslendirmek ve karşıya aktarmak çok verimli olacak.

Office'te yer alan diğer uygulamalar gibi Sway de sizin yaratıcılığınızı desteklemek için hazır. Herhangi bir şablonu içi yazılar, resimler veya videolar ile doldurabilir dijital kanvas tablo haline getiriyor. Sway'in en güzel yanlarından birisiyse Word, Excel veya Powerpoint gibi tek bir dosya tipi ve formatla sınırlı olmaması. Bu yapacağınız sunumda size esneklik kazandırıyor.

Sway biraz da otomatikleştirilmiş bir sunum gibi. Yazılar, resimler, GIF'ler, videolar veya tablolarla arka planı süsleyip, anlatacağınız konuya stil ve akıcılık katıyorsunuz. İçerik ne olursa olsun arka planın rengi, şekli ve stiliyle oynayabileceğinizi de unutmayın, Sway sunuma çok önem veriyor. Bir sunumu tamamladığınızda bunu web linki olarak herkesle paylaşabiliyorsunuz. Üstelik gönderdiğiniz Sway (oluşturulan içeriğe Sway deniliyor) alıcı dosyayı hangi ortamda açacak olursa ona göre şekilleniyor; akıllı telefon, tablet veya masaüstü.

Sway yakında tüm platformlar için evrensel bir uygulama halini alacak ancak öncelikle masaüstü ve iPhone için tasarlanacağı biliniyor. Sonrasında diğer Office uygulamarı gibi her ortama gelecektir.

Siz de Sway'in ön sürümünü denemek ve Office'in yeni uygulamasına bir göz atmak isterseniz Microsoft'un resmi adresinde yayınladığı fırsata bir göz atabilirsiniz.

Windows 10 ile Dizüstü ve Tablet Arası Geçiş Çok Kolay

Windows 10: Şimdiye Kadarki En İyi Windows

YORUMLAR