Microsoft Onayladı: Minecraft 2.5 Milyar Dolara Satın Alınıyor

Microsoft Onayladı: Minecraft 2.5 Milyar Dolara Satın Alınıyor

Microsoft, bu sabah gelmiş geçmiş en popüler oyunlardan biri olan Minecraft'ı ve oyunun yapan stüdyo Majong'u satın alacağı haberlerini onayladı. Tam 2.5 Milyar dolarlık bir fiyata devredilecek olan oyun ve stüdyo ile birlikte Microsoft telaşlı oyunseverleri sakinleştirdi. Minecraft bugün varolan tüm platformlardaki hayatını sürdürmeye devam edecek. Dolayısıyla PC, iOS, Android, Xbox ve PlayStation kullanan oyunseverlerin endişe edecekleri bir durum yok.

Satın alma işinde düşündürücü olan kısım ise oyunun var olmasını sağlayan Markus "Notch" Persson'un Microsoft ekibine katılmaması oldu. Mojang takımından gelen bir bildiriye göre Notch, eski CEO Carl ve kurucu üye Jakob ekibi terk ediyorlar ve geride kalanlar bu üç programcının yapacakları projeler konusunda bilgi sahibi değiller. Her ne kadar Minecraft ile alakalı olmasa da güzel işler yaratacaklarından emin olan üçlüye Majong bol şans dilendi.

Minecraft, "Notch" tarafından yaratılan bir oyun. Bağımsız oyun dünyasında filizlenen bu MMO sandbox oyunu milyarlarca dolarlık sermayeye ulaşırken oyunu oynayan insanların Minecraft literatürüne kattığı yeniliklerin ve dünya üzerinde birbirine sahip çıkan geniş bir kitlenin emeği de inkar edilemez. Pusulanın şu anda Microsoft'u göstermesiyle ve eski ekibin kan kaybı yaşamasıyla birlikte Minecraft'ın geleceği merak ediliyor.

Minecraft'ın En Güzel Haritalarından Nefes Kesen Görüntüler

Minecraft Filmi Geliyor!