Microsoft One Clip ile Kopyala Yapıştır Artık Bulut Üzerinden Yapılacak

Microsoft One Clip ile Kopyala Yapıştır Artık Bulut Üzerinden Yapılacak

Bu hafta Microsoft'un uygulama açıklama haftası oldu. Bugün de One Clip uygulamasıyla ilgili bilgiler geldi. Bildiğimiz Ctrl+C ve Ctrl+V artık buluta taşınıyor.

Henüz Microsoft laboratuvarlarında üzerinde çalışılan One Click, şu anda Windows Store'da mevcut ancak sadece Microsoft çalışanlarına açık. Beta test süresi bittiği zaman Windows 10 ile beraber Temmuz aylarında hizmete girebilir.

One Click, ctrl+c kullanarak kopyaladığımız her clipboard verisini buluta taşıyor. Daha sonra başka bir platforma geçtiğimizde bunları kullanmamıza olanak sağlıyor. Kısaca PC'de ctrl+c yaptığınız bir veriyi, tablet ya da telefonunuzda ctrl+v yapma olanağına sahip oluyorsunuz.  One Click evrensel bir uygulama olarak tasarlanıyor. Windows Mobile, iOS ve Android platformları destekleyebiliyor.

One Clip birden fazla clipboard verisi de düzenlememize olanak veriyor. Böylelikle çok fazla ctrl+c kullanabilme şansına da sahip oluyoruz. Daha sonra bunlardan hangisini istersek onu diğer platformda kullanabiliyoruz. 

Microsoft Outlook.com'da Büyük Değişiklikler Yapmaya Başladı

Skype'ın Android Versiyonu 5.4 Olarak Güncellendi

Windows 10 Güncelleme Planları Belli Oldu. Kim, Hangi Sırayla, Nasıl Güncellenecek?

YORUMLAR