Microsoft, OneNote'a Matematik Problemi Çözme Özelliği Ekledi

Microsoft, OneNote'a Matematik Problemi Çözme Özelliği Ekledi

Microsoft'un özellikle dokunmatik ekrana sahip cihazlar için geliştirdiği OneNote uygulamasına yeni özellikler eklendi. OneNote, yeni eklenen özellikleriyle birlikte artık öğrencilerin daha fazla işine yarayacak.

Anlık olarak cihazınızdan not alma ve yazı yazma gibi çeşitli işlemleri yapabilmenize imkan sağlayan OneNote, milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Onlarca farklı özelliğe sahip olmasından dolayı bu kadar fazla tercih edilen OneNote artık daha fazla özelliğe sahip.

OneNote kullanıcıları kalem kullanarak uygulama içerisinde yazı yazma ve resim çizme gibi çeşitli işlemler yapabiliyorlar. Microsoft kullanıcılarının kalem ile çok fazla çizim yaptığını düşünmüş olacak ki yeni özelliğini kalemle ilgili olarak geliştirdi. OneNote’un kalem ile birlikte çalışan yeni özellikleri öğrencileri oldukça fazla sevindirecek.

Hatırlarsanız PhotoMath uygulaması ile zorlu matematik problemleri bile çözülebiliyordu. Microsoft'ta bu uygulamaları kaynak almış gibi gözüküyor. Çünkü Microsoft'un yeni eklediği özellikle birlikte artık OneNote üzerinden matematik işlemleri yapabileceksiniz. Kalem kullanarak yazdığınız denklemi temize çeken uygulama aynı zamanda adım adım size denklemin çözümünü de gösteriyor. İstediğiniz adımı görebiliyor ve bu sayede probleminin çözümünü rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz.

Yukarıda bahsettiğimiz OneNote'un matematik problemi çözme yeteneği Office 365 için aktif halde. Bu özelliğin dışında OneNote’a kalemle yazılan kelimeyi otomatik olarak algılama özelliği de eklenecek. Bu sayede kullanıcılar el yazılarını sevmedikleri zamanlarda kalemle yazmalarına rağmen bilgisayar yazısının çıktısını alabilecekler.

Office 365 Nasıl Kullanılır ve Özellikleri Nelerdir?

Microsoft Office'e Alternatif Olarak Kullanabileceğiniz Ücretsiz Programlar

YORUMLAR