Microsoft OneNote'un Mac Versiyonunu Çıkardı ve Windows Versiyonunu Ücretsiz Yaptı

Microsoft OneNote'un Mac Versiyonunu Çıkardı ve Windows Versiyonunu Ücretsiz Yaptı

Microsoft bulut destekli not alma uygulaması olan OneNote'un Mac versiyonunu çıkardı ve aynı zamanda ücretli olarak kullanılabilen Windows versiyonunu da ücretsiz yaptığını duyurdu.

Şirket yapılan açıklamada OneNote'un hem Windows hem de Mac versiyonlarının kullanıcılara ücretsiz olarak sunulacağını belirtti. Uygulamanın mobil versiyonları zaten ücretsizdi. Fakat bilgisayarları üzerinden kullanmak isteyen Windows kullanıcılarının Microsoft Office paketine sahip olması gerekiyordu. Mac versiyonunun çıkışı ile birlikte Windows versiyonunu da ücretsiz yapan Microsoft, kullanımı yüksek olan popüler not alma uygulamaları arasında yükselmek istiyor.

Kişisel ve okullarda kullanım amaçlı olarak dizayn edilen uygulama reklamsız ve kullanımında herhangi bir limit bulunmuyor. Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınız ve Mac'leriniz üzerinde oluşturacağınız her şey OneDrive'a senkronize olacağından oluşturduğunuz notlara akıllı telefon ve tabletleriniz üzerinden de erişmeniz mümkün olacaktır.

Ücretsiz olarak sunulmasına rağmen, Outlook entegrasyonu, SharePoint desteği ve diğer belirli özellikler ücretli üyelik alan kullanıcıların kullanımına açık olacaktır. Fakat daha önce uygulamanın herhangi bir ücretsiz veya deneme sürümü bulunmuyordu. Şimdi ise kullanıcılar ücretsiz olarak indirerek OneNote'u kullanabilecekler.

Windows 8.1 Update 1'i Şimdiden İndirin!

YORUMLAR