Microsoft Outlook Üzerinden Anında Mesajlaşma Servisi Flow'u Hazırlıyor

Microsoft Outlook Üzerinden Anında Mesajlaşma Servisi Flow'u Hazırlıyor

Microsoft, Flow adında bir anında mesajlaşma uygulaması hazırlıyor. Flow ilk olarak iOS üzerinde çalışacak. 

Microsoft Ar-Ge laboratuvarlarından alınan habere göre Outlook tabanı üzerine yerleştirilecek olan Flow, Outlook’a hem bağımlı, hem de bağımsız olarak kullanılabilecek. Outlook kişilerini birincil iletişim kurulacak kişiler olarak tanımlayacak olan Flow, telefon rehberindeki kişilerle de iletişim kurma olanağı verecek.

Uygulama hakkında bazı detaylar bir tweet ile ortaya çıktı. Microsoft’un son derece gizli tuttuğu projeyle ilgili en önemli detay, uygulamanın ilk olarak iOS üzerinden kullanılacağı. Ancak Microsoft’un Android’e yakın duruşundan dolayı hızla bu işletim tabanlı mobil cihazlara da hızlı bir şekilde uygulanabileceği görüşü hakim.

Microsoft’un Skype’ı da Office bünyesine dahil etmesinin ardından, anında mesajlaşma ile ilgili yeni bir projeyle gelmesi aslında bir sürpriz olarak da değerlendirilebilir. Ancak Office uygulamalarının hem profesyonel, hem de sosyal ağ bazında kullanılıyor olması, Office entegrasyonun tüm platformlarda hızlı yayılmasının önünü açıyor. Bunun yanı sıra Windows 10 Mobil için de zemin hazırlıyor. 

Türkiye’nin Neredeyse Yarısı Windows 10'dan Ücretsiz Faydalanamayacak

Skype'ın Gerçek Zamanlı Çeviri Hizmeti Skype Translator, Herkese Açıldı

Microsoft Edge Tarayıcısının En Önemli Özelliğini Açıkladı

YORUMLAR