Microsoft Outlook.com için Google Talk Özelliğini Tanıttı

Microsoft Outlook.com için Google Talk Özelliğini Tanıttı

Microsoft yeni e-posta platformu Outlook.com için sürekli olarak yeni geliştirmeler yapmaya ve rakiplerinin kullanıcılarını kendi tarafına çekmek için çalışmaya devam ediyor. Son olarak Outlook için tanıtılan Google Talk desteği ile Gmail kullanıcılarını kendi tarafına çekmeye çalışan Microsoft bakalım bu konuda ne kadar başarılı olabilecek?

Google Talk ile uyumlu şekilde çalışabilmesi için içerisine Google API'si yerleştirilen yeni e-posta hizmeti şu noktada sadece metin konuşmaları için destek sunuyor. Video ve sesli görüşmeler şu an için servis üzerinde kullanılamıyor.

Şirket emekliye ayırdığı bir numaralı e-posta servisi Hotmail.com'un ardından zaten tüm kullanıcılarına yeni e-posta servisi Outlook.com ile beraber birçok yeniliğin ve geliştirmenin kullanıcılarını beklediğiyle ilgili söz vermişti.

Eski Hotmail.com yeni Outlook.com kullanıcılarını memnun etmek için çalışmalarına sürekli olarak devam eden Microsoft, sık güncellemeler ve yeni heyecan verici özelliklerle hayal kırıklığına uğradığını söyleyen kullanıcıları etkilemek için elinden geleni yapıyor.

Şu an için 400 milyon aktif kullanıcı hesabı olduğunu dile getiren Microsoft, birçok Gmail kullanıcısının Outlook.com'un yeni özelliklerinden etkilenerek geçiş yaptığını ifade etmeyi de ihmal etmiyor.

Gelecek aylar içerisinde Outlook'un aktif kullanıcı sayısındaki artış veya azalış, gerçekten Gmail veya diğer e-posta servisini kullanmakta olan kullanıcıların Outlook.com'dan etkilenip etkilenmediklerini gözler önüne serecek.

Mozilla Firefox 21 Yayınlandı!

YORUMLAR