Microsoft.com.tr, Paypal.com.tr, Cocacola.com.tr ve Pek Çok Büyük .com.tr Uzantılı Web Sitesi Hacklendi

Microsoft.com.tr, Paypal.com.tr, Cocacola.com.tr ve Pek Çok Büyük .com.tr Uzantılı Web Sitesi Hacklendi

Kendisine F0RTYS3V3N adını veren ve Burt4y, Deep Emperror, Black Hacker, ZeroTolerance, Cyb3rking, Tiger [email protected], Mr>XKiller, System-Hacker, HUNT3R, Deep Blues, KaBaDaYı, VolqaN, HeRoTuRK, Alpican ve Türkeşhan adlı üyelerden oluşan grup içerisinde Google, Microsoft, Yahoo, Facebook, Gmail, Paypal, Yandex, Cocacola ve BDP'nin yer aldığı pek çok web sitesini hacklemiş durumda.

Hacklenen web sitelerinin değiştirilen ekranında şu yazılar yer alıyor:

"Tüm Türkiye de ki en önemli yerleri hackleyebilme gücü çoğunda olmayan bu güç şimdilik bizde :)

Türkiye de saçma sapan yok morhek yok anon manon gibi grupları destekleyenlere buradan çok kötü laf söylerdikte Türkiye Bilişim gündemine biraz mola verdirelim istedik ;)

Baktık hep lamer haberleri hep lamer haberleri biraz da kaliteli haber yaparsınız dedik...

Gazeteciler bu tür gruplara itimat ettiğine göre demek ki pek bilişimden kaliteli haberler alamıyorsunuz ee bizde haber verelim istedik...

Bu tür gruplara itibar etmek yerine bu ülke için bir şeyde siz yapın bunların hepsi sizi gerçeklerden uzak tutmak için gündemci piyon gençlerdir itibar etmeyin ;)"


Teknik Bilgilendirme: 
Bu sitelerin hacklenme sebebinin büyük ihtimalle Türkiye'deki .tr uzantılı domainlerin sağlayıcısı olan nic.tr'den kaynaklandığı tahmin ediliyor. Bahsedilen Microsoft, Paypal gibi büyük firmaların serverların ve veritabanların hacklenmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

YORUMLAR