Microsoft Planner Uygulaması iOS İçin Yayınlandı

Microsoft Planner Uygulaması iOS İçin Yayınlandı

Microsoft, diğer platformlar için de uygulamalarını çıkarma politikasını tam hızıyla sürdürürken, Office 365 içerisinde yer alan ve çokça kullanılan planlama uygualama Microsoft Planner, iOS için yayınlandı. 

Microsoft, birkaç yıl öncesine kadar Windows platformundan başka yere yatırım yapmamak için elinden geleni ardına koymamış ve bunun için akıllı telefonlar dahi çıkarmıştı. Fakat telefon sektörüyle deneyimlediği üzere artık dünya değişmiş ve kullanıcılar çoktan başka platformlara kaymışlardı. Bunun farkına varan şirket, bütün o kullanıcıları kaçırmamak için diğer platformlarda da ürünlerini bulundurma kararı aldı ve çok hızlı bir üretim sürecine girdi. Bu sürecin son üyesi de Microsoft Planner oldu.

Microsoft Planner en basit ifadeyle bir proje yönetim aracı olarak tanımlanabilir. Eğer Trello ve Asana gibi servislerle ilgili herhangi bir tecrübeniz varsa, Microsoft Planner uygulamasında zorluk çekmeyeceğinizi söyleyebiliriz. Temelde uygulamada belirli görevler belirliyor, bunları kategorilere ayırabiliyor, başkaları ile paylaşabiliyor ve bunları düzenli şekilde tek bir ekranda görebiliyorsunuz. Sade tasarımının yanı sıra kolay bir kullanım da sunan Microsoft Planner, son zamanların en kullanışlı uygulamalarından bir tanesi. 

Şimdi iOS için de yayınlanan uygulamayı kullanmak için öncelikle Office 365 aboneliğiniz olması gerekiyor. Uygulamayı ücretsiz olarak indirebilseniz bile, kullanmak için Office 365 hesabı istediğinden, öncelikle oraya ödeme yapmalısınız. 

Microsoft Planner Nedir? Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR