Microsoft Security Essentials Dünyanın En İyi Antivirüs Programı

Microsoft Security Essentials Dünyanın En İyi Antivirüs Programı

Anti-virüs pazarına Kaspersky ve ESET gibi dünyaca ünlü şirketlerin hakim olduğunu düşündüğümüz zaman başlık sizlere biraz garip gelmiş olabilir ama bu tamamıyla OPSWAT araştırma grubunun iddiaları doğrultusunda yayınlanan yeni bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Yapılan bu araştırmaya göre pazar payının %20'lik bir dilimine sahip olan Microsoft en iyi antivirüs üreticisi olarak birinci sırada yer alırken, hemen ardından .3'lük pazar payı ve gerçek zamanlı koruma özellikleriyle AVAST ikinci sırada yer almayı başarıyor.

Ayrıca dünya çapında anti-virüs koruması söz konusu olduğunda .8'lik bir paya sahip olan Microsoft Security Essentials'ın güçlü rakipleri Symantec .5 ve ESET NOD32 .8 önünde olarak en iyi ikinci seçenek olduğu iddia ediliyor.

Gösterilen rapor verilerine göre bu alanda AVAST .5'luk pazar payıyla listeyi göğüslüyor.

En iyi güvenlik ürünü için yapılan araştırma sonuçları sizlerde yine şaşkınlık yaratabilir. Microsoft Security Essentials .3'lük pazar payıyla birinci sırada yer alıyor. Hemen ardından .6'lık pazar payıyla avast! Free Antivirus ikinci sırada kendisine yer bulurken, dünyaca ünlü ESET NOD32 %6.8'lik pazar payında, Norton Antivirus %3.2'lik pazar payına sahip olarak görünüyor. Hatta öyle ilginç bir nokta var ki bu liste içerisinde Kaspersky anti-virus kendisine yer dahi bulamamış.

OPSWAT'a tarafından bu veriler 16 Kasım 2011 ve 15 Kasım 2012 tarihleri arasında 6 aylık iki periyotta özellik karşılaştırmalarına göre toplanan veriler olarak açıklandı.

Bu da raporun Windows 8 gelmeden önce yapıldığı anlamına gelir ki Windows 8 satışlarıyla birlikte Microsoft'un pazar payında %1.46 lık bir artışın daha olması söz konusu.

Ayrıca sizler için hazırladığımız 2012 Ücretsiz Antivirüs Programları Karşılaştırması'na göz atabilirsiniz.

YORUMLAR