Microsoft CEO'sunun 2015 Yılı Bonus İkramiyesi Dudak Uçuklatıyor

Microsoft CEO'sunun 2015 Yılı Bonus İkramiyesi Dudak Uçuklatıyor

Dünya'nın en büyük yazılım şirketi Microsoft'un CEO'su Satya Nadella, 2015 yılı performansı için elde ettiği bonus ikramiye ile internette gündeme oturdu. 18.3 milyon Dolar yani Türk Lirasıyla 53.1 milyon TL performans bonusu elde eden CEO, 2014 yılının başında göreve gelmişti.

Microsoft'un eski CEO'su Steve Ballmer'dan görevi devralarak yönetici ekip ile birlikte şirkete tamamen yeni ve farklı bir yüz kazandırmaya çalışan Nadella, öncelikli olarak şirketin çok odaklandığı mobil ve bulut depolama alanlarındaki odağı azaltarak kullanıcılara yöneldi. Nitekim başarılı da olan Satya Nadella, yoğun çalışmalarının karşılığında 53 milyon TL gibi çok ve neredeyse hayal bile edilemeyecek bir ikramiye kazandı. Yanlış anlaşılma olmaması adına yinelemekte fayda görüyorum. 53 milyon TL'lik miktar Satya Nadella'nın sadece 2015 yılı performansı için elde ettiği gelir miktarı. Bunun içerisinde maaşı, hisselerdeki payı ve ödüller dahil.

İlk duyduğumda sizlerinde diyeceğiniz tahmin ettiğim gibi "Yuh artık" dediğim doğru fakat Microsoft'un en büyük yazılım şirketi olduğu gerçeğini göz önüne getirdiğinizde ve Satya Nadella'nın da en başta olduğunu düşünürsek, sahip olduğu sorumluluk ve yüklerin karşılığında aldığı bu miktarı mantıklı görebiliriz. Zira bu tür bir işi dünya üzerinde yapabilecek sınırlı sayıda insan olduğunu düşünüyorum.

Microsoft tarafından haberle ilgili yapılan açıklamada, Nadella'nın aldığı parayı tamamen hak ettiğine değinildi. Neden olarak ise şirketin müşteriler, yatırımcılar, iş ortakları ve çalışanlar için yeni bir yüz kazanmış olması.

Bu kadar laftan sonra son olarak bize Satya Nadella'ya başarılarının devamını dilemek ve Allah bol kazanç versin demek düşer :)

Microsoft'ta çalışmak istermiydiniz? Nedeni ile birlikte alttaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

YORUMLAR