Microsoft, Şimdi de TwinsOrNot.net Hizmetiyle İkizimizi Bulmamıza Yardımcı Oluyor

Microsoft, Şimdi de TwinsOrNot.net Hizmetiyle İkizimizi Bulmamıza Yardımcı Oluyor

Microsoft, geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlediği Build 2015 Etkinliği’nde özel yüz tanıma teknolojisi sayesinde fotoğraftan yaş tahmini yapan ilginç bir servisi bizlere duyurmuştu. How-Old.net adıyla tanıtılan servis, önce web tabanlı sonra mobil uygulama olarak karşımıza çıkmıştı. İsabetli tahminler yapamayan servisin iyileştirilmesini beklerken yepyeni bir hizmet duyuruldu: TwinsOrNot.net.

Microsoft’un gelişmiş yüz tanıma teknolojisini kullandığı How-Old uygulaması ilk olarak web servisi olarak sunulmuş, sonrasında da Windows Phone telefonlara giriş yapmıştı. Yüklediğimiz fotoğrafı tarayarak fotoğrafı kişi veya kişilerin yaşlarını tahmin edebilen uygulama büyük ilgi görmüştü. Öyle ki; insanlar kendilerinin veya arkadaşlarının yaşlarını öğrenmekle yetinmemiş, çizgi film kahramanlarının, sinema yıldızlarının, siyaset adamlarının fotoğraflarını yükleyip yaşlarını ortaya çıkarmıştı. Sosyal medyada da oldukça konuşulan servisin geliştirilip sunulmasını beklerken Microsoft, başka ilginç bir servisle karşımıza çıktı. Şu anda sadece web tarayıcılar üzerinden erişilebilen TwinsOrNot.net , adından da anlayacağınız üzere iki fotoğrafdaki kişinin birbirine ne kadar benzediği yani ikiz olup olmadığı hakkında bilgi veriyor.

Microsoft’un dünya genelinde geliştiricileri toplayan dev organizasyonu BUILD’e katılan bir Microsoft geliştiricisi tarafından sadece birkaç saat içerisinde geliştirilen bir servis olan TwinsOrNot.net ile dilediğiniz bir fotoğraftaki kişi ile kendinizi karşılaştırabiliyor, sima olarak ne kadar benzediğinizi öğrenebiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken iki farklı fotoğraf yüklemek. Kısa bir analizin ardından ikiz puanınız söyleniyor. Hatta “Hiç benzemiyorsunuz. Muhtemelen farklı gezegenlerde yaşıyorsunuz.” gibi esprili cümlelere rastlamak mümkün.

İkinizi merak ediyorsanız http://twinsornot.net/ adresine gidebilir, arkadaşlarınızın yaşını merak ediyorsanız http://how-old.net/ adresine gidebilir veya aşağıda bağlantıdan uygulamasını indirebilirsiniz:

YORUMLAR