Microsoft Şimdiye Kadarki Lumia Satışlarını Açıkladı

Microsoft Şimdiye Kadarki Lumia Satışlarını Açıkladı

Windows Phone mobil işletim sistemi pazarında hala rakipleri iOS ve Android'in çok gerisinde olsa da Microsoft şimdiye kadarki satış rakamlarının umut verici şekilde arttığını ve daha da gelişmekte olduğunu bildirdi. Almanya'daki bir etkinlikte Microsoft'un raporuna göre kullanıcılar şimdiye dek yaklaşık 50 milyon Lumia ürünü satın alıp aktifleştirmişler.

Microsoft ilgili etkinlikte 560.000 Windows Phone uygulama geliştiricisinin bulunduğunu ama ilginç şekilde Windows Phone Store'da sadece 320.000 uygulama olduğunu belirtti. Yine de ağustos ayında yayınlanan resmi 300.000 barajının neredeyse 20.000 yol katetmesi Microsoft için sevindirici bir haber. Bunun dışında dünya genelinde mobil pazarda Windows Phone cihazlar her ne kadar düşük yüzdede seyretse de gün geçtikçe artan bir istatistik tablosuna sahip.

Microsoft en son Windows 10 konferanslarında da değindiği gibi mobil sektör konusundaki ciddiyetini belirtmiş, Nokia ismini ürünlerinden düşürerek kendi cihazlarını Microsoft Lumia olarak lanse edeceklerini söylemişti. Bu adımdaki ilk akıllı telefon Lumia 535 de yakın tarihlerde piyasaya girerek, Nokia isminin şimdilik tamamen akıllı telefon piyasasından düşmesine sebep oldu. Görünüşe göre Microsoft, Lumia cihazlarının ilerleyen vadede de gelişmesini ve piyasada yer edinmesini istiyor.

Yeni Windows Phone cihazlarının geliştirilmesiyle beraber Microsoft ayrıca Windows Phone 10 üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Akıllı telefon işletim sisteminin sıradaki sürümü olarak Windows Phone 10'un masaüstü işletim sistemi Windows 10 ile beraber 2015'in ilknaharında piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Windows Phone kullanıcıları için büyük değişimler kapıda. 2015 senesinin Microsoft müşterileri için oldukça hararetli geçeceğini tahmin ediyor, özellikle Windows Phone cihazları bazında büyük yeniliklerle karşılaşacağımızı düşünüyoruz.

Google Mobil Aramalar İçin Arama Motorunu Güncelliyor

Facebook'un Yeni Gruplar Uygulaması İle Tüm Gruplarınız Tek Bir Yerde

YORUMLAR